wtorek, 14 czerwca 2011

Jaka jestem . . .

Jaka jestem lub nie jestem czyli to co sądzą, że wiem o sobie. Wynurzenia na swój temat to efekt zaproszenia przez moją przyjaciółkę Sylwię. A więc zaczynam:

- Czytam bo jestem, jestem bo czytam - to skrót z mojego ...letniego życia, zaczęłam w wieku 4 lat od przeczytania, że po dzienniku telewizyjnym będzie serial "Kojak" no i tak się zaczęła najdłuższa przygoda mojego życia.
- Książki są zawsze bardzo blisko mnie, szczerze powiem - zajmują regał, meblościankę i kanapy. Nie liczę ich, często są pożyczane przyjaciołom i rodzinie, ale zawsze wracają na swoje miejsce. Cieszę się z każdej książki, czasem próbuję zapanować nad nimi, lecz one i tak zwyciężają.
- Jestem w miarę opanowanym człowiekiem i raptusem - takie 2 w 1, jednak gdy zaczynam mówić powoli ludzie z mojego otoczenia zaczynają uciekać, bo wiadomo dopóki potok słów to tylko zdenerwowanie, ale spokój uznawany jest za ostrzeżenie przed burzą czyli mną wkurzoną maksymalnie.
- Uwielbiam i nie lubię wielu rzeczy, kwestia mojego gustu, uporu przekonania, że wiem co dla mnie najlepsze. Lista długa i powiększająca się, jednak skupiam się na pozytywach, a w razie czego mam grono przyjaciół, które pomaga mi wychodzić z większych i mniejszych dołków.
- Ulubione książki - "Dzieci z Bullerbyn" Astrid Lindgren i tej samej autorki "Bracia Lwie serce", "Łuk triumfalny" Ericha M. Remarque`a, "Śmierć nad Nilem" Agathy Christie, "Carrie" i "Christine" Stephena Kinga, "Szósty" Agnieszki Lingas- Łoniewskiej oraz wiele innych już przeczytanych i tych, które są przede mną.
- Marzeń było i jest wiele w moim życiu, niektóre straciły termin przydatności, inne czekają na urzeczywistnienie, a następne dopiero są w fazie nabierania kształtów.
- Telewizja i radio - naprzemienne towarzyszą mi od zawsze. Tak jestem telemaniakiem, przyznaję się do tego świadoma niepopularności takiego uzależnienia. Dzięki niej mogę oglądać programy typu Discovery i moje ukochane seriale sensacyjne, historyczne - nie tylko te najnowsze, ale i te z lat 60, 70, 80 rodzimej jak i zagranicznej produkcji.
- Czytam wiele, ale czy to "wiele" oznacza dużo czy mało to już zależy do czego porównamy. Przeważnie jest to jedna książka dziennie, czasem więcej, a czasem mniej.
- Ulubiony temat książek - trudno powiedzieć, w jednym dniu sensacja, w drugim wątek szpiegowski, w kolejnym tzw. literatura kobieca, a zaraz potem coś spod znaku zombie.
- Wolny czas spędzam na czytaniu książek, szeroko pojętym ruchu, spotkaniach z przyjaciółmi i niekończących dyskusjach z najbliższymi.
- Mój blog Taki jest Świat to miejsce gdzie dzielę się spostrzeżeniami na temat przeczytanych książek, są to moje czysto subiektywne opinie i raczej nie nazywam ich recenzjami. Piszę najczęściej w trakcie czytania, ale na pierwszym miejscu są słowa stworzone przez autorów, moje to tylko lokalny folklor.

Do zabawy zapraszam Izę i MO


Jedno z marzeń w dwóch wersjach ;)

8 komentarzy:

 1. Już zauważyłam kilka podobieństw:)). Cieszę się, że dołączyłaś do zabawy i pozdrawiam serdecznie:))

  OdpowiedzUsuń
 2. :) dobrze poznać jeszcze lepiej tak dobrze znaną osobę :P szczególnie tej Kojak mnie rozwalił :P

  OdpowiedzUsuń
 3. :P Każdy kiedyś coś przeczytał, a że telemaniakiem jestem więc taki początek nie powinien dziwić ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. super opisałaś siebie Kaś:* A ja i tak wiem, że to jeszcze nie wszystko, bo Twoja osobowość jest bardzo złożona:):*

  OdpowiedzUsuń
 5. Złożona z warstw jak cebula - określenie Shreka pasuje najlepiej ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. świetnie siebie opisałaś;D miło mi Cię bliżej poznać;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Portret subiektywny, w oczach innych pewnie inaczej wyglądam :)

  OdpowiedzUsuń