sobota, 26 czerwca 2021

Spotkanie autorskie

 Spotkanie autorskie

 


Wydawnictwo Bosz zaprasza na wyjątkowe spotkanie z autorem książki “Nowy Dress Code” - Krzysztofem Łoszewskim. W spotkaniu weźmie udział jeden z bohaterów książki - projektant Tomasz Ossoliński, a całość poprowadzi dziennikarka i autorka książek o modzie, Aleksandra Boćkowska.


Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00, 30 czerwca we środę,

w Przystani Nowa Fala przy bulwarze gen. Pattona w Warszawie.

 

Uczestnicy spotkania porozmawiają o współczesnych trendach w modzie oraz dress codzie młodych ludzi w XXI wieku, zastanowią się, co sprawia, że moda się zmienia i jaka jest rola przemysłu odzieżowego w zanieczyszczaniu środowiska.


Krzysztof Łoszewski to znany stylista, kostiumograf i projektant, a także autor książek o modzie męskiej – przeprowadza wywiady, snując przy tym fascynującą opowieść o tym, w jaki sposób zmieniała się moda. Udowadnia, że warto ją postrzegać jako część szerszego kontekstu, nierozerwalnie związaną z kulturą, społeczeństwem, ale również środowiskiem. Łoszewski pracował nad książką w 2020 roku, co stanowiło wyjątkową okazję do refleksji nad branżą modową, naszymi potrzebami i przyzwyczajeniami jako konsumentów. W każdej z rozmów (między innymi z Tomaszem Ossolińskim i Robertem Kupiszem, Michałem Kędziorą (Mr. Vintage), Olivierem Janiakiem, Grzegorzem Krychowiakiem czy Sławkiem Uniatowskim) wraca temat troski o ekologię, która, jak zgodnie podkreślają rozmówcy, w ostatnich latach stała się jednym z najważniejszych tematów, jakie zajmują nie tylko branżę modową. Troska o środowisko i nadmierną konsumpcję stanowi fundament, na którym Łoszewski chce zbudować zasady nowego dress code’u.

 

Tomasz Ossoliński jest jednym z najbardziej znanych i cenionych projektantów mody w naszym kraju. Specjalizuje się szczególnie w modzie męskiej i garniturach.

 

Aleksandra Boćkowska to dziennikarka, która współpracuje m.in z Dwutygodnikem, magazynem Vogue, Gazetą Wyborczą i Wysokimi Obcasami Extra. Jest także autorką książek „To nie są moje wielbłądy. O modzie w PRL”, „Księżyc z peweksu. O luksusie w PRL” i „Można wybierać”.