czwartek, 24 sierpnia 2023

Pani jego serca

Nowość:

„Pani Doliny”

Monika Magoska – Suchar

 

Pogłoski, plotki, niesprawdzone fakty oraz zręcznie tworzone iluzje zwiodły już wielokrotnie niejednego. Co za nimi się kryje? A może powinno pojawić się pytanie dlaczego ktoś je rozpowszechnia? Odpowiedź na to pytanie odsłoni motywy, a od tego już krok do poznania prawdy, nie jej wycinka, lecz całej.

 

Nienawiść, zemsta, miłość zaciemniają prawdziwy obraz rzeczywistości. Każde z tych uczuć jest silne, często gwałtowne i skutecznie wycisza rozsądek, zastępuje je pragnienie, by zostało zaspokojone. Bastian Hamiltom stracił wszystko co była dla niego najważniejsze. Lenora jest uosobieniem wszystkich krzywd jakich zaznał i łatwym celem dla kogoś, kto uważa się za sędziego i kata w jednym. Kobieta doskonale zdaje sobie sprawę z sytuacji w jakiej znalazła się, to staje się zakładnikiem utraconego honoru oraz gniewu mężczyzny, jaki złożył obietnicę pomszczenia zdrady i śmierci najbliższych. Jednak nie docenił Pani Doliny, która ma swoje tajemnice i zamierza pokazać księciu z kim naprawdę ma do czynienia. Z pewnością jest kimś więcej niż tym, za kogo ją biorą, daleko jej do nieradzącej sobie z życiem białogłowy. Obydwoje mają do zdobycia swój cel, jedno z nich wytrawnym wojownikiem, a drugie? Damą, nie mającą nic do stracenie …

 

Kobieta z przeszłością, mężczyzna po przejściach, niespokojna epoka dziejowa oraz zemsta. Z takimi wątkami, jeśli ma się talent, można utkać barwną opowieść. Monika Magoska – Suchar doskonale poradziła sobie z romansem historycznym, dając czytelnikom pełną emocji lekturę, w jakiej jest również miejsce na sekrety, rycerską balladę i arystokratyczne intrygi. „Pani Doliny” ma w sobie wszystkie te cechy, które czytelnicy cenią w książkach pisarki oraz nowe składniki jakim jest historyczne tło oraz oczywiście postacie. Nowy gatunek okazał się prawdziwym strzałem dziesiątkę. Perypetie tytułowej bohaterki oraz jej adwersarza to porcja wyśmienitej opowieści, w jakiej kryją się tajemnice, utracona miłość, rycerskie potyczki oraz bezwzględna walka o władzę. Oczywiście to nie wszystko, czytając zagłębiamy się w niespokojne czasy, w której honor i zdrada niejednokrotnie są powodem do walki, a miłość wcale nie jest łatwa do zdobycia. Monika Magoska – Suchar  przenosi nas do historii, w której czytelnik znajdzie się w zamczysku skrywającym niejedną zagadkę oraz gdzie schroniła się piękna kobieta, jaka musi stawić czoła gniewowi i rodzinnym grzechom, a znajduje coś, czego nigdy mała nie doświadczyć.  

         

 

Za możliwość przeczytania 
książki 
dziękuję