piątek, 19 sierpnia 2022

Początek finału

Nowość:

„Kuszące wyzwanie”

Ilsa Madden-Mills

 

Początki znajomości są różne, czasem zapadają w pamięć, niekiedy giną gdzieś pomiędzy innymi wydarzeniami z tamtej chwili. Bywa, że od razu decydują jak się potoczy się dalej, lecz nie zawsze, niektóre dopiero za jakiś czas przypominają o sobie. Nadchodzi wówczas moment by może dać szansę temu, co mogło być, ale jakoś nie miało ciągu dalszego.

 

Pierwsze spotkanie Delaney i Mavericka miało być niezapomniane, ale jakoś tak się złożyło, że minęły dwa lata nim znowu zwracają na siebie uwagę. Pomimo upływu czasu aż tak bardzo nie zmienili się, wciąż różnie ich chyba wszystko, lecz kto powiedział, że to przeszkoda. Jak się okazuje wprost przeciwnie, dziewczyna idąca pod prąd oraz utalentowany futbolista mają niejeden wspólny temat do rozmowy, nie da się także zignorować chemii pomiędzy nimi. Co zrobić w takiej sytuacji? Delaney nie zamierza powtórzyć błędu z nie tak dawnej przeszłości, ale Maverick raz za razem ją zaskakuje. Czy faktycznie zależy mu na niej czy po prostu powieli schemat już jej znany? Dużo wskazuje, że tym razem będzie inaczej, ale pewne szczegóły zakłócają tę pewność. Co ukrywa utalentowany sportowiec? Nie zawsze miłość wybacza wszystko …

 

Ona to indywidualistka i dobrze jej z tym, on doskonale czuje się w zespole i zna jego siłę. Ona nie zabiega o zainteresowanie, on budzi je na każdym kroku. Przeciwieństwa się przyciągają? A może wcale tak się nie różnią jak sądzi jedno z nich oraz ich znajomi? Ilsa Madden-Mills odpowiada na te pytania przy pomocy postaci ze swojej książki oraz ich perypetii. Nie tylko one są siłą napędową tej historii, co najmniej jeszcze kilka składników sprawia, że czyta się z przyjemnością. Lektura nie tylko dostarcza dobrej rozrywki, lecz i zaznacza trudniejsze momenty w życiu, jakie bohaterowie zręcznie ukrywają pod miłą dla oka powierzchownością. Autorka łączy lżejszą stronę z poważniejszą, jedna dla drugiej jest tłem, każda z nich ma do odegrania swoją rolę, nie w oderwaniu od siebie, ale wynikając z siebie nawzajem, będąc dla siebie przyczyną i skutkiem. „Kuszące wyzwanie” opowiada o uroku odkrywania nie pierwszej miłości, ale jej dojrzalszej wersji, zaczynającej się niepozornie, przeradzającej się z wzajemnej ciekawości w zauroczenie i przechodzące w poważniejsze uczucie. Ilsa Madden-Mills pokazała bohaterów, mających już za sobą wydarzenia, jakie naznaczyły ich, lecz przed kolejne istotne wybory, od jakich zależy nie jedynie ich przyszłość.