niedziela, 17 grudnia 2023

Chwila zapomnienia

Nowość:

„Beatiful oblivion. 

Piękne zapomnienie”

Jamie McGuire

 

Chwile zapomnienia nie zawsze warte są tego by z nich skorzystać, kiedy pojawiają się na horyzoncie. Zbyt często przynoszą z sobą chaos i nadzieję na coś, co wydaje się jedynie mrzonką. Czasem bywają momentem oderwania od rzeczywistości, jaka daje się mocno w znaki. U niektórych pozostawiają po sobie niedosyt i tęsknotę za tym, co było ich udziałem, ale czy warto do tego wracać?

 

Maddoxowie mają określoną reputację i nie jest ona niezasłużona. Wprost przeciwnie od lat pracują na nią, nic więc dziwnego, że Cami doskonale wie, że od Trentona najlepiej trzymać się z daleka. Jak do tej pory nie stanowiło to żadnego problemu, jej życie i bez tego faceta w pobliżu było skomplikowane. Studia i praca aż zanadto były dlaniej zajmujące. No i jeszcze była z kimś w związku, więc tak jakby nawet dla kogoś takiego jak jeden z braci Maddox, nie było miejsca. Do czasu. Trenton nie odżegnuje się od tego kim jest, lecz Cami jest kimś innym niż inne kobiety, tylko czy ją przekona do siebie? Od dobrej zabawy nigdy nie stronił, ale teraz w centrum jego zainteresowania jest ktoś, kto jest dla niego naprawdę ważny. Jednak nie tak łatwo przekonać o tym dziewczynę, znającą cię aż za dobrze i doskonale zdającą sobie z twoich słabych punktów. Pozostaje jeszcze kwestia jej chłopaka, wcale nie tak drugorzędna. Czy to będzie jedynie moment zapomnienia, czy też coś więcej?

 

Dwoje nie do pary? A może całkiem odwrotnie? Bohaterowie „Beatiful oblivion” odpowiadają na oba pytanie nie jednym czy dwoma zdaniami, lecz całą historią. Nie ma w niej miejsca na proste emocje, oczywiste schematy i przede wszystkim letnie uczucia. Jamie McGuire wie jak pisać tak, by przyciągnąć uwagę czytelnika i utrzymać ją podczas całej lektury. Postacie, wychodzące spod jej pióra są osobami z krwi i kości, w żadnym wypadku nie stapiają się z tłem, wyróżniają się swoją osobowością oraz tym jak postępują. Nie są ideałami, mają za sobą przeszłość, a w teraźniejszości niejednokrotnie popełniają błędy, ale nie można powiedzieć, iż nie uczą się na nich. Ich urok sprawia, że nie pozwalają o sobie zapomnieć, jednocześnie opowiadają swoją historię, gdzie nie brak problemów i trudniejszych tematów. Oczywiście pojawia się także uczucie, w jakim widać siłę, ale również wątpliwości, a stające przed nim przeszkody pokazują, że nie tak łatwo je przezwyciężyć. „Piękne zapomnienie” jest opowieścią o dwojgu ludzi, jacy stoją przed szansą na miłość, lecz wiąże się ona z niełatwymi decyzjami.

 

             
                    Za możliwość przeczytania książki 
    
                dziękuję 
 
              wyd. Albatros