poniedziałek, 3 kwietnia 2023

Nie tylko przyjaźń

Nowość:

„Malibu”

Małgorzata Smolec

 

Piękni, sławni i bogaci, zazdrości im niejeden, zdaje się, że znamy ich doskonale. Jednak to jedna strona, drugą wielu skrywa przed światem z różnych powodów. Czasem chcą chronić siebie i to, co osiągnęli, ale wystarczy moment by sukces zadrżał w posadach. Wówczas do niektórych dociera co tak naprawdę jest ważne.

 

Rita wie ile znaczy przyjaźń, daje jej wsparcie i pomaga przetrwać trudne chwila. Chris zawsze pojawia się gdy jego przyjaciółka tego potrzebuje. Znają się od lat i polegają na sobie. Ona żyje w blasku reflektorów, pojawia się na czerwonych dywanach i odnosi sukces za sukcesem. On ma swoją pracę, wymagającą i pełną zagrożeń. Do tej pory widzieli w sobie nawzajem przyjaciół, lecz czy tylko to ich łączy? Warto zaryzykować to, co tej pory cenili sobie bardzo i pozwolić dojść do głosu uczuciom, mogącym zaprzepaścić wszystko? Niełatwe pytanie i jeszcze trudniejsza odpowiedź, zwłaszcza, iż egzystują w całkowicie innych środowiskach. Zawsze mogli liczyć się na siebie, lecz emocje mogą zagmatwać to, co dawało poczucie bezpieczeństwa. Nadchodzi czas próby, stawiającej pod znakiem zapytania przyszłość i wszystko co ma dla nich wartość, czy wyjdą z niej zwycięsko?

 

Za sukcesem, sławą, olśniewającym uśmiechem często kryją się bolesne rozdziały życia, chowane przed innymi z lęku przed oceną, niezrozumieniem i utratą tego, do czego doszło się wbrew przeszłości. To jeden z wątków „Malibu”, drugim są uczucia, skomplikowane, wystawione na próbę i przede wszystkim wymagające podjęcia decyzji, jakie z pewnością zmienią bezpowrotnie niejedno. Blask i czar Los Angeles jest tłem, doskonale oddającym pokusy z jakimi mierzą się bohaterowie, ale także ujawnia swoją mroczniejszą część – cenę dwóch pierwszych, nigdy nie niską i zawsze przypominającą o sobie w najmniej spodziewanym momencie. Małgorzata Smolec oddała w ręce czytelników historię, w której zwroty akcji i jej tempo gwarantują, że emocje będą oscylowały wokół wysokich rejestrów. Zarysowane mocną kreska postacie nie pozwalają być obojętnym podczas lektury ich perypetii, zaskakują swoimi wyborami i tym jak stawiają czoła problemom, które nie tylko komplikują dużo, ale również wymagają odpowiedzi na trudne pytania. „Malibu” to opowieść w jakim świat glamour połączony jest pragnieniem zdobycia czegoś, co jeszcze niedawno wydawało się nieosiągalne – prawdziwym szczęściem, pomimo bolesnych doświadczeń.

 

 

 

Za możliwość
przeczytania książki

dziękuję