piątek, 12 stycznia 2018

Graffiti Moon już wkrótce


    

Wielokrotnie nagradzana autorka (6 prestiżowych nagród).
Entuzjastyczne recenzje na goodreads.com.   
      Liryczna, wyśmienita literacko opowieść 
     o szaleństwach młodości.
      Nowa powieść autorki już jesienią.

Wielokrotnie nagradzana, poetycka opowieść o dwójce nastolatków, których połączyły pulsujące w młodych sercach pragnienia oraz miłość do sztuki.

Wieczór w pogoni za nieznanym. Noc pełna niedomówień i niepotrzebnych tajemnic. Ranek przepełniony odwagą, szczerością i spełnieniem. Tak rodzi się uczucie dwojga wrażliwych ludzi, którzy muszą na nowo zbudować wzajemne zaufanie.

ED
Noc jest bardzo gorąca, zwłaszcza jak na październik. Na ulicach jest więcej ludzi niż zwykle, więc szybko maluję niebo. Oczy dookoła głowy. Wypatruję glin. Wypatruję intruzów. Maluję żagle i wszystkie inne rzeczy, które krzyczą, że chcą z puszki na ścianę. Popatrz, popatrz. Wydobądź mnie, wypuść na wolność.

LUCY
Żebym tylko zdążyła. Żebym wreszcie spotkała Shadowa. Poetę też, ale przede wszystkim jego. Faceta, który maluje w ciemnościach. Maluje ptaki uwięzione na ceglanych murach i ludzi zagubionych w widmowych lasach. Maluje chłopaków, którym z serca wyrasta trawa i dziewczyny z kosiarkami. Artysta malujący takie rzeczy to ktoś, w kim mogłabym się zakochać. Tak naprawdę.POETA
Tam gdzie wcześniej mieszkałem
Kiedyś mieszkałem z rodzicami
dom śmierdział dymem z papierosów
i smakował jak piwo wystarczyło czegoś dotknąć
Stół w kuchni był jak gorzki ocean
który spływał z moich palców…
W powieści Graffiti Moon przeplatają się niepokój i smutek, tęsknota za prawdziwym uczuciem i radość tworzenia – wszystko to składa się na obraz, który daje nadzieję.
Booklist
           
Zdecydowanie polecam Graffiti Moon czytelnikom, którzy szukają czegoś szczerego i świetnie napisanego.
Gabrielle Bondi, TheYoungFolks.com

Pewna miejska gorzko-słodka noc.  Graffiti Moon to opowieść mądra, romantyczna i doskonale ekscentryczna. Po prostu straciłam głowę przy lekturze tej książki.
Jenny Downham, autorka bestsellera Before I DieCath Crowley dorastała w Australii, w stanie Victoria. Studiowała pisarstwo i edytorstwo na uczelni Royal Melbourne Institute of Technology. Pisze książki i pracuje na część etatu jako nauczycielka w Melbourne. W Australii powieść Graffiti Moon otrzymała literacką nagrodę za najlepszą premierę w kategorii literatury dla młodzieży oraz nagrodę Ethel Turner, była też nominowana do nagrody literackiej premiera stanu Victoria i tytułu książki roku przyznawanego przez Children’s Book Council of Australia. W USA Cath debiutowała powieścią A Little Wanting Song, którą w recenzji w School Library Journal nazwano „niezwykłą” i „niezapomnianą”. Wyróżniły ją również stowarzyszenia zajmujące się literaturą dziecięcą i młodzieżową, ALA-YALSA i CCBC. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę: www.cathcrowley.com.au