piątek, 7 lipca 2023

Koniec i początek


Przedpremierowo:

„Maestro. Symfonia zmysłów”

Monika Magoska – Suchar

 

Podobno miłość wszystko wybacza i wraz z nią pojawia się szczęście oraz świat nabiera jaśniejszych barw A jeśli tak nie jest? Przynosi z sobą mroczniejsze kolory, strach i niepewność? Czy na pewno nią jest i powinno się dać kolejną szansę?

 

Zdrada niejedno ma oblicze i zbyt często nadchodzi ze strony, jakiej nikt nie spodziewa się jej. Stella poznała jak smakuje w jednej z najszczęśliwszych chwil. Czy powinna zaufać komuś kto już ją niejednokrotnie zranił? Zaryzykowała wszystko i straciło więcej niż mogła wcześniej przypuszczać. Czy było warto? Wydaje się, że dziewczyna przegrała i musi pogodzić się ze swoją sytuacją, chociaż jeszcze przed momentem miała świat u swych stóp. Co dalej ze świetnie zapowiadającą się karierą i przyszłością w ogóle? Kto pomoże Stelli jeśli nie ma wokół żadnej przyjaznej twarzy? Ktoś przypomina o sobie, ale jakie są intencje Cesare? Zaufanie już zostało nadwyrężone i tak wiele utracono, tym, razem kolejne niepowodzenie może mieć skutki jeszcze dalej idące. Na szali jest coś więcej niż tylko zawodowa przyszłość, przed młodą wiolonczelistką już tak wiele zamkniętych drzwi, te które uchyliły się mogą na nią ściągnąć jeszcze większe kłopoty. Serce podpowiada jedno, a rozsądek milczy, pozostaje jeszcze raz, ostatni spróbować uwierzyć w słowa i czyny …

 

Ogromny talent, uczucia, które nie powinny w ogóle zaistnieć, tajemnicza przeszłość, zaskakująca zwrotami teraźniejszość oraz niepewna przyszłość. Dwoje ludzi, jakich dużo dzieli, a łączy miłość, wciąż wystawiana na próby. Ostatni tom trylogii autorstwa Moniki Magoskiej – Suchar dostarcza nam całego wachlarza emocji oraz zwrotów opowiadanej historii. Jako, iż pisarka już niejednokrotnie w swoich książkach pokazała co, to znaczy zaskoczyć rozwojem akcji również i w najnowszej należy się tego spodziewać także, ale przystało na mistrzynię robi w najmniej oczekiwanych momentach. Do samego końca trudno przewidzieć jak potoczą się losy bohaterów, które i tak prowadzone są po krętych ścieżkach. Na pierwszym miejscu są emocje, przynoszące z sobą prawie równocześnie szczęście, lecz również i ból. W „Maestro” czytelnicy znajdą całych wachlarz uczuć, intensywnych, trudnych do przewidzenia, czasami przypominających sinusoidę, lecz zawsze oddanych prawdziwie. No i oczywiście postacie, które jeszcze nie wyjawiły wszystkich swoich sekretów oraz nie powiedziały ostatniego słowa. W niepewności co do wyborów, jakie podejmą, oraz ich skutków do samego zakończenie nie powinno się być pewnym. Monika Magoska – Suchar w każdej książce dostarcza czytającym niezapomniane wrażenia czytelnicze, a w „Maestro” są one różnorodne i odsłaniające mroczniejsze strony ludzkich fantazji oraz duszy. Miłość, nienawiść, zaufanie, tworzą opowieść o kobiecie i mężczyźnie, jacy stawiają czoła decyzjom, nie jedynie własnym oraz tego, co z sobą niosą.

 

 

Premiera:
12 lipca
 
Za możliwość przeczytania 
książki 
dziękuję