środa, 17 sierpnia 2022

Prawda i inne sekrety


„Piękny gangster”

J.T. Geissinger

 

Pozory mogą mylić? Ależ oczywiście, tylko rzadko kiedy wiemy, że nimi są, częściej bierzemy je za prawdę. Jak więc odróżnić co jest czym? Jednej metody nie ma, czasem po prostu wystarczy słuchać i w odpowiednim momencie podjąć odpowiednią decyzję.

 

Jak dużo może zmienić jeden wieczór? Truvi przekonuje się o tym na własnej skórze, zresztą zdobywa jeszcze kilka doświadczeń, jakich nie spodziewała się. Poznaje bliżej Liama Blacka, a mówiąc dokładniej ich znajomość nabiera całkiem nowych barw i nabiera szybkości, jakiej oboje raczej nie spodziewali się. Uratowanie życia raczej nie jest błahostką, zwłaszcza jeżeli wybawcą jest ktoś taki jak ten intrygujący i bardzo tajemniczy Irlandczyk. Czy warto zbliżyć się do tego mężczyzny, wbrew dobrym radom innych? Dziewczyna nie jest tak naiwna jak można by sądzić, dostrzega w nim to, co chce on ukryć, a sprzeczności tylko jeszcze wzmagają jej ciekawość, która nie jest jednostronna. Liam doskonale zdaje sobie sprawę, że Tru jest jego słabością i będzie to wykorzystanie nie jedynie przeciwko niemu, lecz nie tak łatwo oprzeć się pokusie zapomnienia na jakiś czas kim się jest i po prostu cieszenie się z bliskości. Do czego doprowadzi chęć poznania czy jest szczęscie?

 

Humor, dziewczyna, która nawet gdy śmierć zagląda jej w oczy walczy do samego końca, na pewno nie jej oraz mężczyzna, u którego lepiej nie mieć długów, jakichkolwiek! A to dopiero początek historii Tru i Liama, jaka nie miała prawa w ogóle zaistnieć, lecz jak to bywa w książkach J.T. Geissinger splot okoliczności ma to w głębokim poważaniu. Pisarka naprawdę zręcznie rozwija fabułę, jakiej podstawę stanowią uczucia, więcej niż trochę poplątane, ale dalekie od chaotycznych. Oczywiście oprócz strony emocjonalnej są także i inne wątki, nie będące jedynie ozdobnikami, lecz wzajemnie uzupełniającymi się składnikami historii dwojga ludzi z całkiem innych światów, chociaż czy na pewno? Co ich różni, a co stanowi punkty wspólne już pozostawiam do samodzielnego odkrycia, zresztą jest tego więcej. Przy lekturze „Pięknego gangstera” oderwiemy się od codzienności, niejednokrotnie zabawna, w odpowiednich momentach sensualna, chwilami poważniejsza i z pewnością zaskakująca. Doskonała kiedy chcemy przyjemnie spędzić czas z książką, ale także gdy potrzebujemy oderwać się od tu i teraz oraz jeśli po prostu szukamy relaksu.