piątek, 31 stycznia 2020

Poradnikowe zapowiedzi

PORADNIKOWE ZAPOWIEDZI:

12 LUTYNienaganny wygląd, idealny związek, gustownie urządzone mieszkanie, wspaniała kariera… W naszych wyobrażeniach wszystko musi być najlepsze, ale w praktyce często okazuje się, że jest zupełnie odwrotnie. Za wszelką cenę dążymy do sukcesu i boleśnie przeżywamy każdą porażkę, mamy wygórowane oczekiwania albo ciągle podnosimy sobie poprzeczkę. Jesteśmy perfekcjonistami goniącymi za ideałami. Ale perfekcjonizm to pułapka, która tylko z pozoru przynosi korzyści, bo zamiast nas uszczęśliwiać, częściej odbiera nam radość z życia. Tomás Navarro, doświadczony psycholog, podpowiada, co zrobić, by w nią nie wpaść i wieść być może niedoskonałe, ale o wiele pełniejsze i spokojniejsze życie.

26 lutego


Już w czasach starożytnej Grecji Hipokrates – uznawany za jednego z prekursorów współczesnych nauk medycznych – uważał żywienie i diaita, czyli leczenie trybem życia, za podstawę każdej terapii. Jednak dzisiejsza medycyna bazuje na lekach i suplementach diety – na przewlekłe choroby przepisuje się leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwcukrzycowe czy obniżające ciśnienie.

Andreas Michalsen, ordynator oddziału naturolecznictwa w berlińskim szpitalu Immanuela w Berlinie i profesor klinicznej medycyny naturalnej w Charité Berlin, od wielu lat prowadzi badania mające na celu znalezienie metody na uchronienie się przed chorobami za pomocą odpowiedniej diety. Potwierdzone badaniami sukcesy lecznicze jego pacjentów dowodzą, że kombinacja regularnych postów i zdrowego jedzenia jest najlepszym darem, jaki możemy dać naszemu organizmowi.

11 marca


Chyba każdemu zdarza się martwić rzeczami, które jeszcze nie nastąpiły. Albo takimi, które nie tylko jeszcze się nie wydarzyły, ale zapewne nigdy się nie wydarzą. W takich sytuacjach mózg podsuwa milion różnych scenariuszy, z których każdy następny jest coraz bardziej niepokojący Zaczynamy się stresować i coraz trudniej zatrzymać gonitwę myśli. „Jak uspokoić swoje myśli. Dla wszystkich, którzy martwią się na zapas” to praktyczny poradnik, który dostarczy mnóstwo wskazówek, sztuczek i technik, które pomogą zapanować nad stresem oraz przejść do rozwiązywania problemów, które go wywołały.