piątek, 6 lipca 2018

Zaufać


„Trust Again”
Mona Kasten

Zaufanie wydaje się czymś oczywistym, niezmiennym i wytrzymałym na ciosy. Niestety rzeczywistość jest bardziej skomplikowana, wiara w ludzi nieraz bywa wystawiona na próbę i nie zawsze wychodzi się z niej bez głębokich ran. Wystarczy, że raz ktoś zawiódł nasze zaufanie by później patrzeć na ludzi przez pryzmat odczuwanego bólu i oczekiwania na kolejną zdradę. Nie tak łatwo zapomnieć o tym co było i spojrzeć w przyszłość bez obaw.

Ona buduje swój świat od nowa, wiedzą o tym nieliczni, chociaż nawet przed przyjaciółmi Dawn nie zwierza się ze swych tajemnic. On jest taki jaki powinien być, w każdym calu, lecz to nie jest odpowiedni czas na rozpatrywanie kandydatury Spencera jako ewentualnego chłopaka. Nie, po prostu nie, zbyt dobrze dziewczyna pamięta jak mężczyzna może ją zranić. Jednak ten konkretny nie zamierza tak łatwo odpuścić, nie jest natarczywy, lecz wciąż jest tuż obok – dowcipny, elegancki, przystojny i doskonale zdający sobie sprawę jakie wrażenie wywiera na niej. Jak długo można opierać się wzajemnemu przyciąganiu? Co innego jednak krótkotrwałe zauroczenie, a zupełnie czym innym jest to co zaczyna łączyć Dawn i Spencera. Czy są gotowi na to? Oboje mają swoje sekrety, które co i rusz nadwyrężają i tak kruche zaufanie. Za nimi coś co spowodowało, że są dojrzalsi od innych, chociaż skrywają to przed otoczeniem. Nie tak łatwo wytrwać w swoim postanowienia, lecz jeszcze trudniej spojrzeć na siebie i kogoś kto stał się bliską osobą z nowej perspektywy. Rany powoli się zabliźniają i ciągle przypominają o tym co się wydarzyło, lecz przecież już zaistniała pomiędzy więż, a wspólne chwile przyniosły szczęście …

Po drugiej części oczekuje się najczęściej by co najmniej dorównała pierwszemu tomowi. Mona Kasten tę przeszkodę pokonała ze sporem zapasem i dla kolejnej książki ustawiła poprzeczkę naprawdę bardzo wysoko. „Trust Again” to prawdziwa emocjonalna huśtawka, bohaterowie odczuwają cały wachlarz uczuć, zwłaszcza tych najmocniejszych i jednocześnie najbardziej burzliwych. W pewnych momentach są one najważniejszym punktem, porywającym serca i umysły, nie pozostawiając nawet czytelników obojętnym na rozpętaną burzę. Spokojne momenty zostały splecione z tymi, przetaczającymi się z siłą huraganu, roztrzaskującymi wszystko na swej drodze. Jedne i drugie stają się fundamentami dla czegoś nowego, wydającego się wpierw czymś słabym, lecz nabierającym siły i przede wszystkim dającym to co wydawało się już na zawsze utracone. Autorka obdarzyła swoich bohaterów niełatwą przeszłością, teraźniejszością pełną blizn i przyszłością w jakiej nie brak pułapek, pomyłek, ale i miłości. Drugi tom ma bardziej wyraziście zarysowane postacie, które skrywają tajemnice, wpływające na ich postępowanie oraz postrzegania ludzi.  „Trust Again” to nie tylko powieść z nurtu new adults, chociaż zawiera wszystkie jej cechy, sięga głębiej i pokazuje świat młodych ludzi od strony problemów, próby rozpoczęcia nowego rozdziału w życiu w chwili kiedy rówieśnicy dopiero wchodzą w dorosłość.

Za możliwość przeczytania książki


dziękuję wydawnictwu:

Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo jaguar