poniedziałek, 13 marca 2023

Tajemnice Ksieżyca

Przedpremierowo:

„Poczuj magię Księżyca”

Keylah Missen

 

Słońce i Księżyc. Gwiazda i satelita, towarzyszą Ziemi nieustannie i wpływają nie tylko na nią, ale również na wszystko na niej. Niby oczywistość, lecz na co dzień jakoś nie myślimy o tym, bo i jakoś powodów nie ma. Może jeszcze słońcu co nieco więcej czasu poświęcamy, lecz to bardziej raczej z racji zmian klimatycznych. A warto jednemu i drugiemu przyjrzeć się bardziej z bliska.

 

Raz większy, raz mniejszy, w pełni i zaćmiony. Księżyc, nasz satelita i pan nocnego nieba, a także ten, który wpływa na życie na Ziemi. Zwłaszcza to ostatnie owiane jest sekretami i wciąż naszą niezbyt dużą wiedzą. Teoria jego powstania ulegała zmianom, od wieków marzyliśmy by postawić na nim nogę, przygotowujemy się na nowy jego podbój, fascynuje nas niezmiennie.  Keylah Missen odsłania przed czytelnikami informacje mniej lub bardziej znane nie tylko w interesujący sposób, lecz także łączący z różnorodnych dziedzin. Wiadomości naukowe przypominają lub zaznajamiają nas z między innymi z oddziaływaniem na morza i oceany czyli pływami, magnetyzmem czy też reakcjami biochemicznymi zachodzącymi w żywych organizmach w tym też i ludzkich. Autorka nie zapomina też o starożytnych mitach, w jakich nie zabrakło odwołań do tajemniczego ciała niebieskiego intrygującego człowieka od samego zarania. Pozostaje jeszcze jedna dziedzina, zagadkowa jak i on  - magia. Patrząc wstecz odnajdujemy te powiązania w odkryciach archeologicznych, to, co obecnie tłumaczy nam nauka wcześniej próbowano wyjaśnić innymi sposobami. Wydawałoby się, że rozwój cywilizacyjny sprawi, iż zapomnimy o starych zwyczajach, jednak dla wielu są one wciąż aktualne i należą do teraźniejszości, nie przeszłości.

 

„Poczuj magię Księżyca” jest zaproszeniem do odkrywania tajemnic naszego satelity od strony ezoteryki, nie odzierającym z zagadkowości, lecz odsłaniającym kulisy zainteresowanym. Dla jednych będzie to ciekawa pozycja, dająca możliwość zaznajomienia się z nieznanymi informacjami, inni mają okazję pogłębić swoją wiedzę. Dla wszystkich będzie to lektura nie sztampowa, pozwalająca spojrzeć z nowych punktów widzenia na Księżyc, wcale wzajemnie nie wykluczających się a uzupełniających, czasem w zaskakujący sposób. Keylah Missen odpowiada na zadane i niezadane pytania, sięga w historię by pokazać, że pewne aspekty mają swoje korzenie w tym, czego nie podejrzewalibyśmy i równocześnie nowoczesność i nasz świat pełen technologii wcale nie wyklucza dawnych tradycji.

 

Premiera:

15.03.2023

 

Za możliwość przeczytania

 książki 

dziękuję: