niedziela, 22 lipca 2018

Palcem po albumie

Lato sprzyja podróżom, chociaż pozostałe pory roku nie wykluczają poznawania ciekawych miejsc. Niektóre z nich są odległe od naszych miejsc zamieszkania, inne wprost przeciwnie są na wyciągniecie ręki. Czasem zostajemy skuszenie opowieściami innych, a czasem lekturą książki. Zresztą każdy powód jest dobry by zobaczyć miejsca, które nas intrygują lub po prostu chcemy zobaczyć. 

Niekiedy zanim wyruszymy na zwiedzanie przeglądamy przewodniki, sprawdzamy w sieci co interesującego można zobaczyć w danym miejscu. Przydatne są również informacje z blogów. Albumy także są dobrym źródłem by jeszcze przed podróżą zachwycić się pięknem miast i miasteczek, a po powrocie powspominać miłe chwile i zabawne sytuacje.


Dla mnie na razie pozostaje podróżowanie palcem po mapie lub raczej po pięknych fotografiach w "Europa. Najpiękniejsze miasta". Dzięki temu czas do wyczekiwanego urlopu niekiedy biegnie szybciej ;)


Piękne zdjęcie, kredowy papier oraz ciekawy dobór miast sprawia, że nawet siedząc w fotelu możemy odbyć niezapomnianą wycieczkę i na chwilę oderwać się od codzienności :)