poniedziałek, 15 sierpnia 2022

Umowa

Nowość:

„The Legacy”

Julia Brylewska

 

Od nienawiści do miłości jeden krok? A może raczej od szczerej niechęci do niespodziewanej chemii tylko pewna decyzja? Czasem zarzekanie się i mocne postanowienie przegrywa z życiową potrzebą. Po dokonaniu wyboru wcale nie jest ani łatwiej, ani tym bardziej prościej, najtrudniejsze dopiero nadchodzi i nie da się do końca przygotować na to, co z sobą niesie.

 

Układ. Nic więcej, jedynie porozumienie, na czas określony i pod ścisłymi warunkami. Christian potrzebuje Fallon, tyle, że ona nienawidzi wszystkiego co sobą reprezentuje, a dokładniej mówiąc jego rodziny. Jednak jej sytuacja zbytnio nie pozwala na rozpamiętywanie przeszłości, a przynajmniej tego fragmentu, w jakim musiała zmierzyć się z najgorszymi momentami w życiu. Doskonale zdaje sobie sprawę, że jeśli zgodzi się na nieoczekiwaną propozycję rozwiąże część swoich problemów, no i zemści się na kimś, kto mocno ją zranił. Czy faktycznie ta decyzja przyniesie jedynie to, czego oczekują obie strony i nic poza tym? Christian nie stara się pogłębić dość niecodziennej relacji łączącej go z Fallon, tak samo postępuje i dziewczyna, ale trudno im nie zauważyć, iż nie są sobie obojętni, a atmosfera staje się coraz bardziej gęściejsza. Przekroczą granicę, jaką sami sobie wyznaczyli czy złamią zasady? Co przyniesie im umowę jaką zawarli?

 

Złamane serce, zemsta, nieoczekiwane uczucia i wielki biznes. Takie składniki mogą być podstawą wyśmienitej lektury, zwłaszcza kiedy bierze je na książkowy warsztat Julia Brylewska. W najnowszej książce nie mogło zabraknąć emocji i są one widoczne od samego początku, chociaż różnią się od siebie te z samego początku od tych, następujących później. Czytelnik dostrzega jak się pojawiają, kiedy zauważają je bohaterowie oraz z czym się wiążą. Jednak pisarka przygotowała dużo więcej, od uczuć wszystko się rozpoczyna i one stanowią kanwę fabuły, złożone, czasem raniące, niekiedy oczyszczające, zmuszające do zastanowienia się nad tym, co powinno być istotne dla postaci, a co warto sobie odpuścić. Wyraziste charaktery postaci oraz to, co kryje się za nimi również mają wpływ na podejmowane decyzje oraz rozwój wydarzeń. Julia Brylewska bezbłędnie wyznacza ścieżki dla bohaterów tak, by zaintrygować czytelników i jednocześnie pokazać dlaczego znaleźli się właśnie w tym konkretnym punkcie swojej egzystencji. „The Legacy” jest opowieścią o dwojgu ludzi z różnych światów, mających u podstaw swojej znajomości niszczące uczucia i postawionych przed wyborem, którego nie brali pod uwagę i jakiego nie da się uniknąć.