wtorek, 7 sierpnia 2018

Cele i środki


„Twoja mapa marzeń”
Karina Sęp

Kto by nie chciał by jego marzenia się spełniły? Ot tak po prostu rzadko kiedy przybierają realne kształty, ich urzeczywistnienie czasem wymaga od nas wysiłku. Uniwersalnej recepty nie ma, ale pomoc w takim przypadku może być przydatna.

Nikt za nas naszych pragnień nie wprowadzi w życie, jednak niekiedy nakierowanie na właściwą ścieżkę jest dobrym punktem wyjścia do dalszych działań. Karina Sęp nie daje gotowego przepisu i przede wszystkim nie tryska mega optymizmem, że wszystko pójdzie jak z płatka. Wprost przeciwnie wskazuje gdzie czyhają pułapki i jakie narzędzia mogą być pomocne. Marzenia można traktować jako coś mityczne i nie przystającego do codzienności lub … po prostu nazwać je celami, które chcielibyśmy osiągnąć. Autorka krok po kroku wyjaśnia czym jest tytułowa mapa marzeń, przedstawia realne wskazówki i porady. Książka jest przemyślana i nastawiona na interakcje ze strony czytelników – odpowiada na możliwe pytania, w trakcie lektury stopniowo rozszerzana jest tematyka oraz podpierana konkretnymi przykładami. Książka ta jest dobrym kompendium informacji dla wszystkich tych, którzy chcą poznać zagadnienia z zakresu rozwoju osobistego oraz wprowadzić je do własnego życia.

„Twoja mapa marzeń” jest swoistym poradnikiem dla osób pragnących pójść nową drogą lub po prostu zmienić nie tyle „coś” w swej egzystencji, ale konkretne sprawy. Te ostatnie czasem nie do końca są uświadomione, chociaż odczuwalne, a Karina Sęp pomaga poprzez różnorodne pytania dotrzeć do ich sedna. Pierwsze kilka rozdziałów zawiera szczegółowe omówienie problematyki mapy marzeń czyli czym są, dlaczego są przygotowywane i jak je stworzyć. Nim następuje prezentacja są przedstawione przykładowe jej elementy. Po takim wprowadzeniu zainteresowani mają niezbędne podstawy by skupić się na własnym wdrożeniu porad i zdobytych wiadomości w ćwiczeniach. Ta część jest istotna, gdyż pozwala sprawdzić czy niezbędne podstawy zostały odpowiednio zrozumiane. Końcowe rozdziały szczegółowo prowadzą od zamiaru do gotowej mapy. Jeśli nawet książka nie będzie początkiem zrobienia tego kierunkowskazu, warto się z nią zapoznać ze względu na porady związane z wytyczaniem celów w różnorodnych aspektach naszej egzystencji oraz rozpoznawaniem swoich potrzeb. Za możliwość przeczytania książki
dziękuję 
 
https://www.facebook.com/edipresseksiazki/