środa, 6 października 2021

Zapowiedź: "Zakręt"

 Zapowiedź:

 


 

Kurator Grabowska naprawdę lubi swoją pracę... zazwyczaj. Tacy nadzorowani, jak Tadeusz Grosicki, potrafią zniechęcić nawet najbardziej zaangażowanego kuratora. Skierowany przez Aśkę na przymusowe leczenie z powodu alkoholizmu, wściekły podopieczny pojawił się w biurze kuratorów i zaatakował pracowników. Tylko wyjątkowemu szczęściu Joanna może zawdzięczać, że nie znalazła się w szpitalu… lub nawet na cmentarzu. 

Zamknięcie Grosickiego w zakładzie dla umysłowo chorych wcale nie oznacza, że życie Joanny wróciło do normy. Ktoś celowo zarysował jej auto, a na ganku swojego domu znalazła martwego ptaka. 

Aśka pewnie jeszcze bardziej przejęłaby się tymi niepokojącymi wydarzeniami, gdyby nie to, że pojawiły się inne problemy: jej mąż zaczął się dziwnie zachowywać. Wszystko wskazuje na to, że ma coś (albo kogoś) do ukrycia. Jego kłamstwo zapoczątkuje prawdziwą rewolucję w życiu Aśki. Dobrze, że chociaż w pracy jest lepiej – do zapracowanego zespołu dołącza niezwykle atrakcyjny Paweł. Co prawda jest tylko aplikantem, ale ma doskonałe przygotowanie zawodowe, a do tego obdarza Joannę szczególną uwagą... 

„Zakręt” to wciągająca, świetnie napisana powieść o ludziach, którzy pomagając innym, często nie mają czasu na własne życie. Zaangażowana Aśka, jej szalona przyjaciółka Anka i nowy w zespole, przystojny Paweł, chcąc pomóc swoim podopiecznym będą musieli najpierw zmierzyć się z własnymi lękami i uprzedzeniami. Praca wymaga od nich trzymania emocji na wodzy, więc kiedy pojawi się między nimi prawdziwa miłość, nie bardzo będą wiedzieć, co z nią zrobić.