środa, 26 września 2018

Wrześniowy Jaguar

Kiedy za oknem szaleje wiatr i deszcz warto jest oderwać się od codzienności. Wydawnictwo Jaguar daje okazję do odbycia książkowych podróży z gatunku tych fantastycznych i intrygujących.
Trzeci tom z serii Królewskie Źródło, znakomitej serii fantasy dla młodzieży, pełnej magii, tajemnic, intryg i przygód.
Owen Kiskaddon z lękliwego chłopca stał się wysokim rangą oficerem na dworze króla-regenta. Nadal służy opętanemu żądzą władzy tyranowi, w duchu marzy jednak o pozbawieniu go tronu. Gdy nadarza się okazja, Owen bierze sprawy w swoje ręce, a u jego boku staje nieoczekiwanie piękna sojuszniczka...

Pierwszy tom trylogii Holly Black, znanej i cenionej wśród polskich czytelników autorki książek fantasy dla młodzieży.
Historia siedemnastoletniej dziewczyny, która została porwana do bajecznego Elysium, świata elfów, i będzie musiała poradzić sobie w tej niebezpiecznej krainie. Jude poznaje labirynt intryg i ułudy, odkrywa własną przebiegłość, gotowa jest także narazić życie, by ocalić siostry i Królestwo.Pierwszy tom nowej serii autorstwa Josepha Delaneya, znanego polskim czytelnikom z serii Kroniki Wardstone, Kroniki Gwiezdnej Klinki i Arena 13. Mrożąca krew w żyłach opowieść o walce ludzi z rozprzestrzeniającym się złem w hrabstwie Lancashire, miejscu akcji Kronik Wardstone.Sage Fowler dowiodła już swojej wartości jako utalentowana swatka i przebiegły szpieg, teraz więc może cieszyć się zasłużonym spokojem jako guwernantka królewskich dzieci.
Z kolei kapitan Alex Quinn ma za zadanie zająć się wyszkoleniem nowego oddziału - ale czy rzeczywiście tylko o to chodzi? Gdy Sage domyśla się prawdziwego celu tego zadania, wykorzystuje okazję, by ponownie przysłużyć się królestwu, a przy tym towarzyszyć swojemu narzeczonemu, który wcale nie jest zachwycony jej obecnością.