niedziela, 24 marca 2019

Zapowiedzi Wydawnictwa Kobiecego

Najbliższe tygodnie zapowiadają się ciekawie na księgarskich półkach. Wiosna pozwala cieszyć się nie tylko sprzyjającą aurą, ale także dłuższymi dniami, a co za tym idzie spacerami i możliwością czytania na parkowej ławce.


Porywająca i dzika mieszanka „Wonder Woman” i „Wikingów”. Eelyn z plemienia Asków jest prawdziwą wojowniczką. Kiedy odkrywa, że jej brat walczy po stronie wrogiego klanu Rikich, pragnie zemsty. Jednak oba plemiona muszą połączyć siły, aby stanąć do walki ze wspólnym wrogiem. Czy uda jej się połączyć zwaśnione rody i przebaczyć bratu?


Jennifer i Jim są dla siebie stworzeni, a upalne lato w Savannah utwierdza ich w tym przekonaniu. Decydują się postawić wszystko na jedną kartę i planują wspólną przyszłość. Sielankę przerywa tragedia, która złamie wiele serc i zmieni ich na zawsze. Czy powrót do pierwszej miłości po wielu latach może przynieść coś dobrego?
Hollywoodzki playboy Cole Masten schodzi z wielkiego ekranu, aby po raz pierwszy stanąć po drugiej stronie kamery. Jako producent i reżyser przyjeżdża do małego miasteczka, w którym zamierza stworzyć swoje wielkie dzieło. Jednak to, co go kręci to niepokorny charakter Summer Jenikns, dziewczyny, która nie ukrywa, że za nim nie przepada. Czy Cole, który przyzwyczaił się do tego, że ma cały świat u stóp, sprawi, że Summer również podda się jego urokowi?
Zeke Daniel się nie umawia. On zalicza wszystko. Może oprócz biologii, z którą ma problem. Violet to cicha i nieśmiała dziewczyna, która zrządzeniem losu zostaje jego korepetytorką. Kiedy ich drogi ponownie przecinają się przez program pomocy dla dzieci z biednych rodzin, Zeke zaczyna podejrzewać, że dla Violet może zmienić swoje przyzwyczajenia.
Poznaj piętnaście kobiet, które zmieniły bieg historii i nauki! Jane Goodall to jedyna istota ludzka, którą zaakceptowała społeczność szympansów, a Rita Levi Montalcini nie porzuciła swojej pasji pomimo prześladowań na tle rasowym. One i wiele innych ważnych damskich postaci na kartach tej bogato ilustrowanej książki przybliżą ci historię nauki, sztuki i medycyny!