wtorek, 10 stycznia 2023

Cenie przeszłości

Nowość:

„W cieniu kłamstw”

B.A. Feder

 

Los nie rozdziela sprawiedliwie życiowych kart. Jedni dostają lepsze, inni słabsze, czasem kolejne rozdania wcale nie przynoszą mocniejszych, ale niektórzy wbrew im walczą, na własnych zasadach, nie tłumacząc się. Oznacza to jednak wzięcie na swoje barki całego ciężaru odpowiedzialności oraz samotności, skrywanej pod różnorodnymi pozorami.

 

Blair dokładnie wie czego chce, kilkanaście lat zajęło jej osiągnięcie pozycji, pozwalającej na realizację dawno wyznaczonego celu. Jako ceniona dziennikarka sama wybiera sobie tematy, nieprzypadkowo specjalizuje się w konkretnym ich rodzaju. Przed sobą ma zadanie, jakie jest jej niezwykle bliskie, wszystko wydaje się być zgodne z planem. Pojawienie się kogoś, kto powinien należeć do przeszłości przypomina kobiecie jak wiele już poświęciła. Kiedyś miała inne marzenia, ale splot okoliczności sprawił, że zdecydowała się opuścić bliskich sobie ludzi. Prawdę o tym, co wydarzyło się zna jedynie ona i zrobiło wszystko by nikt inny ją nie poznał. Swoich sekretów, bolesnych i wciąż ją raniących, nie powierzyła nikomu, czy Aiden pozna je? Dlaczego właśnie teraz znowu znalazł się blisko Blair? Czy to przypadek? A jeśli nie?

Blair do tej pory żyła celem, postawionym sobie dawno temu, podporządkowała mu wszystko, ale czy będzie w stanie go osiągnąć?

 

Tajemnice, zdeterminowana bohaterka, mężczyzna z jej przeszłości, podejrzenia i skrywane intencje. Między innymi z tych elementów składają się na fundamenty „W cieniu kłamstw”, które zostały wykorzystane do zbudowania niesamowicie wciągającej historii. Główna postać oraz sekrety napędzają akcję, w jakiej czytelnik niezwykle szybko dostrzega, że podąża ona w nie do końca spodziewanych kierunkach. B.A. Feder lubi zaskakiwać i nie zdradzać wszystkiego na wstępie, dawkowanie emocji i pewne niedopowiedzenia sprawiają, że napięcie jest odczuwalne od samego początku. Każda z postaci jest częścią fabuły, a nie jedynie ozdobnikiem lub też nic nie znaczącym detalem i w odpowiednich momentach odgrywają dokładnie przemyślane role. Nic nie jest przypadkowe w tej książce, kolejne części uzupełniają opowieść, ale tak, by zbyt dużo nie zdradzać i równocześnie utrzymać niepewność co jeszcze się wydarzy, gdyż potencjalnych możliwości zawsze jest kilka. Coś jeszcze przykuwa uwagę czytających i nie pozwala się oderwać od lektury – emocje, te z przeszłości oraz z teraźniejszości, silne, nie pozwalające o sobie zapomnieć, wciąż obecne i przede wszystkim złożone z wielu odcieni. Widać ich wpływ na bohaterów oraz  na pobudki, jakimi kierują się, są motorem ich działań, czasem pozostają w ukryciu, lecz i tak dają o sobie znać w przełomowych chwilach.

 

Za możliwość przeczytania

 książki 

dziękuję

Autorce

oraz