wtorek, 27 sierpnia 2019

Zło

„Esencja zła. Przebudzenie”
Amelia Misiak

Zło ma zbyt wiele twarzy by można było od razu je rozpoznać i często ludzie ulegają jego złudnej mocy. Siła ludzkiej woli wobec kuszącego czaru tego, co zakazane topnieje bardzo szybko, zdrowy rozsądek nie zawsze zwycięża niestety. Kiedy ten ostatni daje się uśpić do głosu dochodzą najniższe instynkty i budzą one demony.

Przeszłość zmieniła przyszłość Amelii nieodwracalnie, jednak po latach wszystko to czego była uczestnikiem wydaje się odległe. Dziewczyna ma za sobą trudne momenty, była świadkiem wydarzeń, nie mieszczących się w ramach zwykłej rzeczywistości, ich skutków nie da się zapomnieć. Jednak między innymi dzięki niej świat jest bezpieczny, chociaż czy na pewno? Zło nigdy nie daje za wygraną, nawet wtedy gdy wydaje się ostatecznie pokonane. Ludzka natura jest podatna na jego obietnice składane w momencie człowieczej słabości. Kolejne spotkanie z złowrogą esencją jest tym trudniejsze, iż zostało zbyt mało czasu na zaplanowanie odpowiedniej strategii. Teraz liczy się działanie i to takie, które przyniesie zwycięstwo, klęska oznacza dla ludzkości zagładę. Czy i tym razem uda się zapanować nad największym zagrożeniem dla ludzi, nieświadomych toczącej się rozgrywki?

Zło nigdy nie odchodzi na zawsze, jedynie przyczaja się by zaatakować w momencie kiedy ludzie spodziewają się go najmniej. Amelia Misiak sugestywnie przedstawiła już w pierwszej części jego istotę i siłę, natomiast kontynuacja jest doskonałym obrazem jako ono ewoluuje oraz przygotowuje grunt do ponownego uderzenia. Tytuł jest jak najbardziej adekwatny do fabuły, w jakiej czytelnik staje wraz z bohaterami twarzą w twarz z złem w czystej postaci – przebiegłym, grającym na ludzkich instynktach i zawsze znajdującym popleczników. Autorka połączyła fantastyczne wątki z realnymi miejscami, jakich historia stanowi oprawę fabuły. „Esencja zła. Przebudzenie” to ciąg dalszy i równocześnie czytelnik dostaje nowe elementy, połączone osobami bohaterów, dojrzalszych oraz postanowionych przed dylematami, jakich się nie spodziewali. Ważnymi kwestiami są także przyjaźń, rodzina oraz przede wszystkim stawienia czoła zdradzie i zatrważającej przyszłości.


 
Za możliwość przeczytania książki


dziękuję