niedziela, 23 kwietnia 2017

On, ona i ...

"Świat bez ciebie"
Tammara Webber


Sekrety mają wszyscy, większe bądź mniejsze, ale nikt nie jest od nich wolny. Czasem ciążą na sercu, zakłócają radosne chwile i nie pozwalają zapomnieć o tym, co już raz boleśnie zraniło. Nie są ujawniane z obawy, że zniszczą kruche szczęście, tak nieoczekiwane z jednej strony i zmieniające tak wiele, bez którego już trudno sobie wyobrazić dalszą egzystencję. Czy warto podjąć ryzyko zachowania tajemnicy?

Reid ma świetną passę w życiu zawodowym i przede wszystkim osobistym, chociaż pewne sprawy nie do końca toczą się tak jakby tego pragnął. Po raz pierwszy to kim jest, albo raczej za kogo uważa go opinia publiczna, sprawia mu kłopot. Rodzice jego dziewczyny nie byli zadowoleni z ich spotkań i nie wiedzą o ich związku. Na razie Dori nie chce by jej uczucia do Reida zostały ujawnione, jak do tej pory to chłopak unikał wszelkich deklaracji, teraz jednak wolałby by ta kwestia była określona, ale dostosowuje się do sytuacji. Ma nadzieję, że w końcu nie będą musieli się ukrywać, szczególnie, iż media prędzej czy później dowiedzą się o tym kim jest jego najnowsza dziewczyna. Nie są to jedyne zmartwienia gwiazdora, przeszłość także daje o sobie znać, nawet jeżeli ma się tylko dwadzieścia lat. Była dziewczyna i gwiazda filmowa jednocześnie - Brooke Cameron dzwoni z wiadomością, która może zburzyć to co ostatnio udało się Reidowi osiągnąć. Ludzie o wiele starsi od niego mieliby ogromny kłopot by przejść nad taką informacją do porządku dziennego, oczekiwania młodej kobiety są dość proste, lecz kryje się za nimi wspólny sekret jaki po ujawnieniu zachwieje całym ich światem. Dori była szczera z Reidem, ale z jego strony zabrakło odwzajemnienia w tym względzie, kierowały nim dobre chęci oraz przekonanie, że zaprzepaści to nadzieję na wspólną przyszłość. Czy prawda będzie tym co zaszkodzi świeżej miłości? Okazało się, że kolejny życiowy scenariusz nie jest zgodny z jego marzeniami i na dodatek nie da się go po prostu odrzucić lub zignorować. Jak przyjmie Dori wyznanie Reida i pojawienie się Brooke? Prasa i internet aż huczy od domysłów, dziewczyna nie wie już co jest faktem, a co jedynie plotką. Ona nigdy nie musiała grać przed wszystkimi, chociaż czy na pewno? W jej przeszłości też były trudne chwile, o których wiedzą tylko nieliczni i do tej pory nie powiedziała o nich najbliższym.

Pod pozorami częsty kryje się dramat, sekret ma chronić, ale bywa także wciąż niezabliźnioną raną. Sławni i ci jak najbardziej zwyczajni ludzie aż tak bardzo nie różnią się od siebie, jedni i drudzy obawiają się swoich dawnych błędów i tego jak mogą wpłynąć na przyszłość. Wystarczy niewiele by to co było bolesne, stało się wstępem do szczęścia.

Happy end, tak często kończą się hollywoodzkie filmy, współczesne wersje baśni, ale prawdziwa rzeczywistość  nie zawsze oferuje filmowe "i żyli długo i szczęśliwie". "Świat bez ciebie" to kolejna odsłona perypetii gwiazdora Reida Alexandra, playboya i uroczego rozrabiaki, który nie do końca jest tym za jakiego ma go otoczenie. Tammara Webber, podobnie jak w wcześniejszych częściach, łączy także i w najnowszej książce problemy pierwszej miłości, dojrzewania oraz wyboru życiowej drogi z dramatyczniejszymi sytuacjami, z jakimi wszyscy nieraz muszą się zmierzyć. W tej opowieści liczą się przede wszystkim młodzi ludzi, którzy wkraczając w dorosłość mają dość ciężki bagaż przeszłości, a na dodatek każdy ich krok jest bacznie obserwowany w mediach. Autorka nie daje prostych rad za pomocą swoich bohaterów, nie moralizuje i nie piętnuje, za to przedstawie jak ważne jest zaufanie pomiędzy rodzicami i dziećmi oraz o dojrzewaniu do odpowiedzialności za siebie i innych.Za możliwość przeczytania książki

dziękuję wydawnictwu:
 
Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo jaguar