sobota, 13 lipca 2019

Lipcowa premiera

Premiera
już wkrótce:
17 lipca


Neapol. W domu bogatego notariusza dochodzi do morderstwa. Sprawą wstrząsającej zbrodni zajmują się policjanci z komisariatu w Pizzofalcone. Od efektów śledztwa zależy nie tylko przyszłość każdego z nich, lecz także być albo nie być skompromitowanego komisariatu. Na czele grupy dochodzeniowej staje doświadczony inspektor Lojacono.

Komisariat w Pizzofalcone, podupadłej dzielnicy Neapolu, nie cieszy się dobrą sławą. Właśnie wydalono stamtąd czterech detektywów oskarżonych o przestępstwa narkotykowe. Przyszłość komisariatu stoi pod znakiem zapytania i jest uzależniona od policjantów przeniesionych tu z innych placówek. Z różnych powodów byli niemile widziani w swoich poprzednich komisariatach. W środowisku policyjnym mówią o nich „Bękarty z Pizzofalcone”.
Kiedy we własnym mieszkaniu zostaje zamordowana żona znanego notariusza, czarne owce włoskiej policji wkraczają do akcji. Narzędziem zbrodni jest szklana kula, jedna z wielu, które kolekcjonowała kobieta. Nie ma śladów walki. Nic też nie wskazuje na brutalne wtargnięcie. Czy to możliwe, by ofiara znała mordercę? Pierwszym podejrzanym jest jej mąż. Ma kochankę, która domaga się, by porzucił żonę i związał się z nią oficjalnie.
Inspektor Giuseppe Lojacono rozpoczyna swoje czynności. Czy nowa ekipa z Pizzofalcone będzie w stanie zgrać się na tyle, by z sukcesem rozwikłać sprawę tego morderstwa? Czy uda się odzyskać zszarganą przez poprzedników reputację, by ocalić komisariat?