niedziela, 21 sierpnia 2022

Finałowa runda

Przedpremierowo:

„Ring 2”

Anna Wolf

 

Rzadko kiedy tajemnice giną w mroku niepamięci, zawsze ktoś o nich wie, nawet te najpilniej strzeżone prędzej czy później mogą ujrzeć światło dzienne. Nawet jeśli nie zostały ujawnione i tak ich cień towarzyszy tym, którzy zdają sobie sprawę ze znaczenia jakie mają. Czasem ucieczka przed nimi na nic się zdaje i pozostaje jedynie stawić czoła temu, co z sobą przyniosły.

 

Podobno nie ma przypadków, tak samo jak nie chodzą one parami, lecz niekiedy okazuje się, że niemożliwe staje się faktem. Harper unika zwracania na siebie uwagi i prawie się jej to udało. Bruno zwraca na nią uwagę podczas zajęć bokserskich w swoim klubie, nie tylko tym, że raczej kobiety nie pojawiają się z w nim za często, ale przede wszystkim urodą. Dziewczynie niezbyt to na rękę stać w cieniu i ma ku temu ważny powód. Zresztą Bruno także żyje na uboczu, musiał pożegnać się z dawnym życiem i stworzył nowe, wydające się bezpieczne i dalekie od dawnych kłopotów. A może jedynie tak mu się zdawało? Tych dwoje ma więcej wspólnego niż sądzili, każde z nich ma sekrety, jak niebezpieczne okaże się wkrótce. Czy są gotowi na jeszcze jedno – wzajemne zainteresowanie, przynoszące z sobą coraz intensywniejsze uczucia? Każde z nich ukrywa część prawdy o sobie i przede wszystkim przeszłości, niebezpiecznie przypominającej o sobie oraz coraz mocniej im zagrażającej. W pojedynkę już udało im się uciec, ale tym razem stawka jest o wiele większa, gra toczy się o przyszłość, czy wspólną?

 

Lubicie tajemnice, nie w porę przychodzące uczucie, od jakiego nie da się uciec oraz intrygujących bohaterów, za których od samego początku trzymacie kciuki? Anna Wolf jest autorką, która w każdej swojej książce  dostarcza czytelnikom nie lada emocji oraz intrygującego splotu wydarzeń. „Ring 2” jak najbardziej odpowiada temu wzorowi, ale nie jest jego kalką, lecz ciekawym rozwinięciem, dającym nam doskonałą lekturę. Pisarka wie, w którym momencie odsłonić fragment tego, co jest ukrywane, a kiedy dokonać nagłego zwrotu akcji albo pokazać postacie w całkiem nowej sytuacji. Zadbano także by stopniować uczuciową stronę, a w odpowiednim momencie dodać jej gorących barw, ale jest ona spleciona z pozostałymi wątkami, nie pozostającymi bez wpływu na nią. Część o bardziej sensacyjnym charakterze również jest zaakcentowana oraz silnie powiązana z pozostałymi elementami fabuły. „Ring 2” jest historią rozgrywającą się w szybkim tempie, gdzie dużą rolę odgrywają tajemnice przeszłości oraz splot okoliczności, łączących dwoje ludzi w momencie gdy dogania ich to, przed czym starali się uciec. Pomiędzy tym wszystkim zaczyna rodzić się coś, co jeszcze mocniej zwiększa ryzyko – uczucie, może nie przychodzące w porę, ale nie pozwalające o sobie zapomnieć.

 


Premiera:

24 sierpnia

 

Za możliwość przeczytania

 książki 

dziękuję: