środa, 15 grudnia 2021

Zapowiedź: "Miłosny układ"

 Zapowiedź

Nic tak nie oddala od szczęścia, jak jego udawanie. Przekonują się o tym Naomi i Nicholas z powieści Sarah Hogle, których związek właśnie przechodzi kryzys. Mogliby się rozstać, ale… nikt z nich nie chce pokrywać gigantycznych kosztów odwołanego wesela. Postanawiają więc wcielić w życie diabelski plan, czyli zmusić partnera, by jako pierwszy zerwał zaręczyny. Które z nich wyjdzie z tej wojny zwycięsko? „Miłosny układ” to tryskająca złośliwym humorem, błyskotliwa i pełna emocji komedia romantyczna o parze, która na krótko przed ślubem zaczyna żywić do siebie głęboką niechęć, by później zakochać się w sobie na nowo. Premiera już 26 stycznia.

Naomi Westfield uważa, że jej narzeczony Nicholas Rose to chodzący ideał: otwiera przed nią drzwi i zawsze pamięta, co zamówić w restauracji, poza tym należy do zamożnej i powszechnie szanowanej rodziny, do jakiej pragnęłaby wejść każda dziewczyna. Za trzy miesiące staną przed ołtarzem, a wystawny ślub, który szykują, będzie wydarzeniem towarzyskim roku.

Jednak mimo wszystkich zalet Nicholasa Naomi nie czuje się u jego boku szczęśliwa. Rozważa nawet zerwanie zaręczyn, ale wtedy dociera do niej, że jest problem: ten, kto odwoła ślub, będzie musiał z własnej kieszeni pokryć niebotyczne koszty niedoszłego wesela. Kiedy  odkrywa, że Nicholas też myśli o rozstaniu, zaczynają prowadzić wojnę podjazdową, której celem jest doprowadzenie przeciwnika do wywieszenia białej flagi. Ich bronią są złośliwe kawały i podstępy, a jak wiadomo – w miłości i na wojnie wszystkie chwyty są dozwolone!

Im bliżej wielkiego dnia, tym ich determinacja słabnie. W sytuacji, w której oboje nie mają nic do stracenia, wreszcie mogą pokazać swoje prawdziwe charaktery. Wówczas z zaskoczeniem odkrywają, że gdy presja znika, doskonale bawią się w swoim towarzystwie.