sobota, 5 listopada 2022

Kiedy opadną maski

Przedpremierowo:

„Oblicze gangstera”

Anna Wolf

 

Podobno rodziny nie wybiera się i najlepiej wychodzi się z nią na zdjęciach. Nie wszystkie są cukierkowo słodkie na pokaz, niejednej daleko do ideału, są również takie, gdzie nic takie na jakie wygląda. Skomplikowane więzy pokrewieństwa czasem rodzą się tam gdzie nikt nie spodziewa się i z wyboru oraz są silniejsze niż komukolwiek wydaje się. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tej siły i na co się porywają gdy rzucają wyzwanie takiej wspólnocie!

 

Cena za wiarę w drugą osobę może być naprawdę wysoka. Kirył nie przejmuje się tym, w tej chwili dla niego liczy się tylko by odnaleźć kogoś, jest w stanie zrobić dla Raisy wszystko. Nie powstrzyma go nic, nie jest ważna odległość i przeszkody, jedynie ogranicza go czas. Dziewczyna zniknęła, nie ma śladu po niej, tak jakby nie istniała, ale to nieprawda. Pamięć o wspólnych chwilach jest cenna, lecz nadszedł moment by stworzyli razem nowe. Jednak ktoś krzyżuje te plany i myśli, że znalazł słabą stronę Kiryła. Czyżby się pomylił? Zadarł z kimś o nazwisku Tarasow, co oznacza kłopoty, o wiele większe niż przypuszczał. Kiedy jest się gotowym zaryzykować wszystkim, rozgrywka wkracza w na nowy poziom, liczy się jedynie ona, ta która jest jedynym światłem tam gdzie rządzi mrok. Jednak czy nie jest już za późno na ratunek?

 

Bliżej im do diabłów niż do aniołów, zwłaszcza, że piekło nie jest im obce, swoim bliskim nieba by przychylili. W ich świecie zasady są proste, bo oni je tworzą, a każdy kto je złamie musi się liczyć z tym, że nie zostanie bezkarny. Rodzina Tarasow powraca, bo nikt nie będzie zakłócał jej spokoju. Anna Wolf przedstawia nowego członka znanej już familii, równie szalonego zwłaszcza gdy chodzi o najbliższych. „Oblicze gangstera” to mieszanka akcji, emocji i sensacji czyli wszystkiego tego, co sprawia, że podczas czytania czas zbyt szybko płynie oraz zdecydowanie po finale mamy ochotę na ciąg dalszy. Obfitująca w tajemnice fabuła intryguje i stawia przed bohaterami nie lada wyzwania jakiem sprostać samemu jest prawie niewykonalne, ale z rodzinnym wsparciem da się pokonać każdą przeszkodę. Autorka skupiając się na nowych postaciach nie zapomina by w ich historię wpleść losy znanych bohaterów. Takie połączenie gwarantuje z jednej strony zupełnie nowe wątki, a z drugiej pozwala kontynuować już te wcześniej zapoczątkowane. W „Obliczu gangstera” nie ma miejsca na nudę, zbyt dużo dzieje się, bohaterowie dbają o to, by czytelnicy wraz z nimi szukali odpowiedzi co kryje się za sekretami, tymi dawnymi jak i teraźniejszości. Nie zapominają również o uczuciach, nie uważają ich za słabość, wiedzą jak cenna jest miłość i nie wahają się przed niczym by przetrwała najgorsze.

 

Premiera:
9 listopada
  
Za możliwość przeczytania książki
dziękuję