wtorek, 11 lutego 2020

Na rozdrożu


 Przedpremierowo:

„Próba życia”
K.A.Figaro

Niektóre rozdziały życia trudno zamknąć i pozostawić za sobą, czasem po prostu drzwi do nich na zawsze będą już lekko uchylone. Jednak wbrew temu, co wydawało się na samym początku życie toczy się dalej, chociaż trudno w to uwierzyć. Koniec pewnego etapu może stać się początkiem, ale nim nadzieja dojdzie do głosu rany muszą się przynajmniej lekko zabliźnić.

Moment gdy wszystko wali się na głowę Łucja ma za sobą, przeżyła chwile, które już na zawsze będą w jej pamięci. Wspomnienia nie dają o sobie zapomnieć, lecz pomimo tego, co wciąż ją boli,  nawet rani, musi patrzeć w przyszłość. Jeszcze nie tak dawno jej życie było zupełnie inne, w samym jego środku był Dymitr i relacja jaka ich łączyła, jednocześnie raniąc i pokazując świat od strony fizycznego zaspokojenia, lecz i trudnych emocji. Teraz każde z nich stawia czoła temu, co przyniosły z sobą ostatnie miesiące, ale czy będą w stanie udźwignąć ciężar niełatwej prawdy? Zresztą czy ona zostanie dostrzeżona w pajęczynie utkanej z pragnień, problemów i uczuć, które są nieakceptowane i spychane w najdalszy zakątek umysłu? Nic nie dzieje się bez przyczyny, jednak czy tych dwoje wyciągnie wnioski z tego, co było i jest ich udziałem? Zwłaszcza jedno z nich zdaje się być ślepe oraz głuche na wydarzenia rozgrywające się wokoło, pogrążając się w tym, co najgorsze w naturze zagubionego człowieka, nie potrafiącego wyjść z matni stworzonej przez siebie samego. Łucja poznała smak uczuć, jakie zmieniło ją na zawsze, Dymitr otworzył przed nią drzwi do rzeczywistości, gdzie liczyły się tylko pragnienia, wciąż nienasycone i napędzane przez bolesne obsesje. Ale czy to nie stanie się murem oddzielającym ich od siebie?

Zagubienie, miotanie się w własnych emocjach i przede wszystkim dwoje ludzi, jest w punktem centralnym historii, w której nie ma łatwych odpowiedzi na pytania wypowiadane w samotności. „Próba życia” jest odpowiednim tytułem dla trzeciej części cyklu Rozchwiani autorstwa K.A. Figaro, znajduje swoje odzwierciedlenie w każdym z rozdziałów, odsłaniając niuanse relacji, przetaczającej się niczym huragan w bohaterach i nie tylko w nich. To nie jest prosta opowieść o dwojgu ludzi oraz uczuciach, ale emocjonalna karuzela, kręcąca się coraz gwałtowniej, z jakiej nie wysiada się ot tak, bez jakichkolwiek konsekwencji. To, co połączyło główne postacie nie jest przelotne i nieważne, sięga głęboko do ich umysłów i serc, staje się także powodem rewolucji w ich życiu. Autorka warstwa po warstwie odsłania związek, który miał nim nie być, w jakim  pozory i pragnienia stały się jego siłą napędową, prowadząc obie strony na skraj przepaści. Dwuosobowa narracja pozwala czytelnikowi poznać bohaterów, nie jest on oddzielony od nich, lecz staje się świadkiem historii, gdzie prawda posiada wiele twarzy i ma groźnego przeciwnika, wykorzystującego najsłabsze punkty by zatriumfować. „Próba życia” opowiada o ludziach, nieidealnych, egzystujących na krawędzi, nie zawsze uczących się na swych błędach, pełnych skrajnych emocji, czasem destrukcyjnych i prowadzących do piekła, ale i otrzymujących od losu szanse, chociaż nie do końca zauważane. To także portret osób będących na rozdrożu, jakie mogą stać się najgorszym wrogiem siebie samego.   Jak potoczy się ich historia, którą drogę wybiorą?


Premiera:
12 luty


Za możliwość 
przeczytania książki 
dziękuję: