piątek, 10 czerwca 2022

Niespodziewana miłość

Nowość

„Wakacje w Port Moody”

Ewelina Nawara Małgorzata Falkowska

 

Czasem wszystko zaczyna się od niesamowitego splotu okoliczności i po prostu zrobienia czegoś nieoczekiwanego. Na chwilę zapomnieć się i po prostu dać porwać się chwili, tak po prostu po prostu być tu i teraz, nie myśleć o tym co będzie jutro, pojutrze. Każdy ma w życiu taki moment kiedy robi coś, co w innej sytuacji byłoby dla niego nie do pomyślenia, a co najmniej zastanowiłby się co najmniej kilkukrotnie. Czasem to, co zdaje się jednorazowe okazuje się mieć niespodziewany ciąg dalszy.

 

Normalnie Hunter pewnie zachowałby się inaczej, ale w tym konkretnym dniu po prostu nie był sobą, a może wprost przeciwnie? Nie żałuje niczego, zwłaszcza, że poznał Caroline, dla niej ten wieczór też był wyjątkowy. Niezobowiązująca przygoda dla obojga jest interesującą odskocznią od problemów i niczym więcej. Przynajmniej taki był plan lub raczej tak sądzili. Nie potrafią o sobie zapomnieć, ale tak naprawdę nie wiedzą o sobie nic, poza jednym, że te kilka spędzonych godzin było wspaniałe. Do czego doprowadzi ich ta znajomość? Ostatnio przeżyli sercowe zawirowania, więc to, co teraz czują wydaje się dość nagłe i zaskakujące. Przed nimi niełatwe decyzje i stawienie czoła czemuś, co w ogóle nie było brane pod uwagę. To miała być jedna noc, pozwalająca odsunąć od siebie problemy, a okazała się czymś o wiele bardziej skomplikowanym. Czy dwoje nieznajomych, całkowicie różnych ludzi może dać sobie szansę, chociaż nie pragnęli niczego więcej poza krótkotrwałym zapomnieniem?

 

Dwoje nieznajomych, upojna noc i ciąg dalszy, jakiego nikt nie spodziewał się. Ewelina Nawara i Małgorzata Falkowska doskonale wiedzą jak napisać historię o miłości, o której czyta się z uśmiechem na ustach i kibicuje się jej bohaterom od samego początku. Lektura „Wakacji w Port Moody” pozwala przenieść się czytelnikom do uroczego, kanadyjskiego, miasteczka, którego mieszkańcy dają szansę obcym na rozpoczęcie nowego rozdziału w życiu. Autorki tworzą nie po raz pierwszy niepowtarzalny klimat, pełen życzliwości i ciepła, nie lukrowany i przesłodzony, ale taki, za którym wielu z nas tęskni. Na pierwszym miejscu jest oczywiście uczucie, niosące z sobą niejedną niespodziankę i stawiające przed bohaterami wiele wyzwań, jakim nie tak łatwo sprostać. „Wakacje w Port Moody” to doskonała książka, gdy chcemy zapomnieć o codzienności, przenieść się do miejsca gdzie czeka na nas emocjonująca opowieść o miłości, przychodzącej bez jakiejkolwiek zapowiedzi i wprowadzającej niemałe zamieszanie. Postacie zdobywają nas prawie od razu tym kim są czyli osobami, z jakich chęcią poznalibyśmy, a nawet może zaprzyjaźnili i dający nam świetną rozrywkę.

 


 Za możliwość przeczytania książki
dziękuję