wtorek, 7 lutego 2023

Ich tajemnice

Przedpremierowo:

„Ghost”

Anna Wolf

Do zakochania się nie zawsze jest jeden krok. Czasem wpierw są emocje, silne, nie do końca zrozumiałe i nie pozwalające zapomnieć tej drugiej osoby. Fascynacja, zbyt często daleka od rozsądku, za to bliska sercu oraz chemia, sprawiająca, że wiele spraw przestaje się liczyć lub patrzy się na z zupełnie innej perspektywy. W końcu już wiadomo z czym mamy do czynienia, co wcale niczego nie ułatwia, bo niekiedy pojawia się lęk przed bliskością, zaufaniem i zaangażowaniem.

 

Znać zasady, a przestrzegać ich to dwie różne sprawy. Carmela do tej pory nie miała z tym problemu, Ghost także postępował zgodnie z nimi. Do czasu. Tych dwoje zdaje się różnić wszystko, poza jednym – wzajemnym zainteresowaniem, okazywanym dość oryginalnie. Powiedzieć, że to, co ich łączy jest proste i nieskomplikowane byłoby ogromnym nieporozumieniem. Tak samo zresztą jak i cała reszta, cel może i mają wspólny, ale już drogi do jego zdobycia są całkowicie odmienne i wzajemnie sobie przeczące. Jeśli oboje chcą tego samego dlaczego tak trudno im porozumieć się? Co lub kto może im pomóc? Z pewnością nie upór, duma i tajemnice, jakie mają przed sobą. Czy dadzą sobie szansę i będą chcieli ją wykorzystać? Niekiedy wystarczy naprawdę chwila by zaprzepaścić to, co już się ma i co mogło by być …

 

Podobno miłość i nienawiść dzieli bardzo mało. Bohaterowie najnowszej książki Anny Wolf są doskonałym tego przykładem. Oba te uczucia przeplatają się, a do tego dokładają jeszcze silne osobowości, które w żadnym razie nie pójdą na jakikolwiek kompromis. „Ghost to pełna akcji i burzliwych emocji historia, w której nic do końca nie jest pewne. Bohaterowie nieraz potrafią zaskoczyć czytelników, podobnie również czyni autorka, w najmniej spodziewanych momentach splot okoliczności przyczynia się zwrotów w fabule. Poszczególne wątki płynnie łączą się z sobą, wzajemnie uzupełniając się, każdy z nich dostarcza nowej porcji perypetii postaci, jacy zapadają w pamięć. Jeśli do tego dodać tajemnice robi się jeszcze ciekawiej, a to jeszcze nie koniec, gdyż jeszcze pozostaje konflikt rozsądku i serca, dostarczający doskonałego paliwa, podsycającego i tak już gwałtownych i nieprzewidywalnych uczuć. „Ghost” ma w sobie to, co lubimy w lekturach czyli możliwość oderwania się od codzienności, trzymania kciuków za bohaterów oraz kibicowania im, gdy próbują zdobyć to, o czym marzą.

 

Premiera:

08.02.2023

 

Za możliwość przeczytania

 książki 

dziękuję: