środa, 16 marca 2022

Prawda


Przedpremierowo:

„Obietnica gangstera”

Anna Wolf

 

Prawda jednych wyzwala, drugim składa na barki ogromny ciężar. Łączy, ale również rozdzielić, bywa kluczem do szczęścia, ale także może zamknąć do niego drzwi. Niektórzy dążą ze wszystkich sił by ją poznać, inni zrobią wszystko by zatrzeć po niej jakikolwiek ślad. Co zrobimy gdy już ją poznamy?

 

On wie jak wtopić się w tłum, nie wyróżniać się i co najważniejsze jak perfekcyjnie wykonać zlecone zadanie. Ona uciekła, ale zapłaciła za to bardzo wysoką i bolesną cenę, wie również, że wciąż nie jest bezpieczna. Oboje żyją na uboczu zwykłej codzienności, ich spotkanie jest zupełnie przypadkowe, kolejne nie do końca. Każde z nich ma swoje powody nie przyjmować niczego jako coś oczywistego, a już zwłaszcza uczuć. Każde z nich z sobie jedynie znanych powodów wybrało takie, a nie inne życie. Czy coś jeszcze ich łączy? Coś, z czego sami nie zdają sobie sprawy? Oboje chcą odkryć prawdę, jej nieznajomość nie pozwala im odciąć się od bolesnej przeszłości. Czy rzeczywiście tak jest i co przyniesie im poznanie nieznanych faktów?

 

Jeżeli już wracać to w doskonałym stylu i z tej metody skorzystali bohaterowie najnowszej książki Anny Wolf. Bracia Tarasow robią to tak, że nawet  jako postacie z drugiego planu, wciąż nie dają o sobie zapomnieć, chociaż tym razem kto inny jest w centrum uwagi. Kim on jest? To jedna z zagadek, jakie pojawiają się w „Obietnicy gangstera”, każda z nich to intrygująca tajemnica, jakiej wyjaśnienie rzuca światło na to, co było i cegiełka do tego, co dopiero będzie. Nowy tom serii ma w sobie klimat wcześniejszych części, lecz również jest świeżą odsłoną, wprowadzającą nowych bohaterów, ale również i ich historie, w jakich oczywiście nie brak trudnych momentów oraz niespodziewanych zwrotów. Pisarka pokazała również jak cienka jest granica pomiędzy dobrem i złem oraz jak mało czasem dzieli miłość i nienawiść. Tam gdzie nikt nie spodziewa się kryją się uczucia, jakie nigdy nie powinny dać znać o sobie w okolicznościach dalekich od zwyczajowych. Jeśli do tego dodamy nieustające zagrożenie, niepewność co do przeszłości, przyszłość stojąca pod dużym znakiem, brutalny świat, jaki okazuje się mieć całkiem nieoczekiwaną stronę, docenianą gdy można liczyć jedynie na siebie oraz niejeden sekret to wynikiem będzie intrygująca fabuła. „Obietnica gangstera” jest połączeniem otwarcia nieznanych jeszcze czytelnikom wątków z tym, co już poznali i lekturą, obok jakiej nie przechodzi się obojętnie oraz pozostawiającą apetyt na następne części, odsłaniające tajemnice rodziny Tarasow.

 

 

Premiera:

23 marca

 


 Za możliwość przeczytania książki
dziękuję