niedziela, 8 października 2017

Zastrzyk dobrego kryminału

Takie niespodzianki bardzo uwielbiam? Jakie? Książki z dedykacją od Autorów. Z niecierpliwością czekałam na najnowszą książki Małgorzaty Rogali i kontynuację kryminalnej historii z Agatą Górską i Sławkiem Tomczykiem :) No i dzisiaj Sąsiadka zawitała z przesyłką, szykuje się więc wieczór pod tytułem "jeszcze tylko jeden rozdział" ... 

Dziękuję za  możliwość intrygującej lektury :*
Wcześniejsze spotkania z książkami Małgorzaty Rogali:

 

Wcale nie odrobina tajemnicy, małe nadzieje, duża szansa i ludzie, wiedzący jaki smak ma porażka i jak wygląda szczęście. Po prostu historia, której autorką jest Małgorzata Rogala, w jakiej można wiele emocji oraz zwykłe-niewykłe postacie.


 "Zapłata"

Dlaczego właśnie wszystko potoczyło się w tym, a nie innym kierunku? Na te pytania szukają odpowiedzi nie tylko bohaterowie, lecz i czytelnicy. Autorka umiejętnie wplotła również kwestie społeczne oraz ich bagatelizowanie przez tych, którzy powinni dostrzec istotę problemu.
Małgorzata Rogala nie po raz pierwszy okazała się wnikliwą obserwatorką naszych realiów, umiejącą dostrzec problemy jakie większość z nas pomija milczeniem lub nie chce zauważyć. "Dobra matka" to nie tylko sensacja, ale przemyślana historia obyczajowa poruszająca niezwykle trudne kwestie społeczne często niestety mające miejsce, lecz zbyt rzadko w odpowiednim chwili zauważane.


"Ważka"

Postacie są wyraziście zarysowane, ale gdzieś w tle kryje się tajemnica, jeszcze nie poznana, lecz mająca wpływ na przebieg wydarzeń. Nawet w lżejszych momentach zbrodnia jest w tle, jest ona jedną z sił napędowych akcji, nie jedyną, drugą stanowią bohaterowie, krok po kroku prowadzący dochodzenie, nie dla poklasku, ale by sprawiedliwości stało się zadość, jednocześnie próbujący dojść do ładu z własnym życiem i emocjami.