piątek, 27 kwietnia 2018

Bolesna lekcja


„Umysł”
Audrey Carlan

Miłość usypia czujność, nawet najbardziej ostrożni nie zawsze umieją się oprzeć obietnicom spełnienia marzeń o bliskości drugiego człowieka i szczęścia dzielonego z nim. Jednak czasem rzeczywistość jest o wiele bardziej skomplikowana niż można było przypuszczać, a problemy zaczynają coraz dotkliwiej zakłócać beztroskie chwile. Nie każde uczucie jest w stanie przetrwać burze, niepewność i przede wszystkim strach o drugą osobę, czasem jednak trzeba także zawalczyć o jedno i drugie oraz o siebie samego.

Gigi nie przypuszczała, że jej życie ułoży się tak jak nawet nie marzyła, zresztą doświadczenia z przeszłości nauczyły ją, że to co wydaje się szczęściem może okazać się dramatem. Chase jest mężczyzną, który zawsze zdobywa to czego pragnie, nie przyjmuje odmowy. Związek tak różnych ludzi wcale nie jest sprawą niemożliwą, zwłaszcza gdy każde z nich gotowe jest na ustępstwa i dostrzegają, że to co ich łączy nie jest czymś zwyczajnym i oczywistym. Jednak komuś nie podoba się miłość tych dwojga, nawet więcej – przeszedł z teorii do praktyki, wymierza precyzyjne i bolesne ciosy. Ktoś taki jak Chase nie zamierza tylko obserwować jak stalker niszczy Gigi, zaczyna własne dochodzenie, ale nie tak łatwo odnaleźć kogoś chcącego pozostać w cieniu. Kolejne wydarzenia nakręcają spiralę cierpienia i to nie tylko kobiety, krąg zranionych powiększa się, a winny wciąż pozostaje nieuchwytny. Czy miłość przetrwa te trudne momenty? Przeszłość powraca niczym koszmar, coraz częściej i coraz mocniej otwierając stare rany, lecz Chase wciąż stoi murem za ukochaną i wspiera ją na każdym kroku. Jednak zło również jest silne i wie gdzie uderzać by bolało najmocniej … Zniszczyć człowieka wcale nie jest trudno …

Druga część cyklu Audrey Carlan ma charakter mroczniejszy niż pierwszy tom. Znani czytelnikom bohaterowie stawiają czoła prześladowcy, którego nie do końca docenili, jak się okazuje w trakcie lektury. Historia, w jakiej główną rolę odgrywały uczucia oraz namiętność zaczyna również mieć charakter sensacyjny. Emocje także zaczynają odgrywać coraz istotniejszą rolę, zwłaszcza te z pogranicza lęku i stawiania czoła niebezpieczeństwu. Autorka z jednej strony pokazuje sielską egzystencję, w której nawet przysłowiowego ptasiego mleka nie brakuje, a z drugiej wciąż postacie mają świadomość, że grozi im niebezpieczeństwo. Te dwa całkowicie przeciwstawne klimaty tworzą historię gdzie z góry zakładane scenariusze okazują się nietrafione. Audrey Carlan utrzymała atmosferę zmysłowego związku dwojga głównych bohaterów, jednakże beztroska zakochanych osób jest przeplatana jest walką o to by zdobyte uczucie przetrwało i przede wszystkim nie zostało zniszczone przez demony nie tylko z przeszłości. Tytuł drugiej odsłony serii „Umysł” znajduje odzwierciedlenie, rodzących się wątpliwości oraz obrazów związanych z przeszłością oraz bolesnymi doświadczeniami, które zatruwają umysł i ranią ciało.
 Za możliwość przeczytania książki
dziękuję 
 
https://www.facebook.com/edipresseksiazki/