wtorek, 28 listopada 2017

Colson Whitehead w Polsce

Z ogromną przyjemnością wydawnictwo Albatros informuje, że już za kilka dni Colson Whitehead, autor powieści „Kolej podziemna” uhonorowanej m.in. National Book Award i Nagrodą Pulitzera, uznawanej za jedną z najważniejszych książek o Ameryce, odwiedzi Polskę.
W czasie krótkiej wizyty spotka się z czytelnikami dwa razy – 3 grudnia w Krakowie, w ramach cyklu „Festiwal Conrada po godzinach” oraz 4 grudnia w Warszawie w siedzibie AGORY.

Colson Whitehead zdobył ogromną popularność i uznanie krytyków obsypaną nagrodami powieścią „Kolej podziemna”. Urodził się, dorastał i mieszka w Nowym Jorku na Manhattanie, jest autorem sześciu powieści i dwóch książek z dziedziny literatury faktu. Od 2015 roku ma stałą kolumnę w „The New York Times Magazine”. W kwietniu tego roku trafił na prestiżową listę stu najbardziej wpływowych ludzi na świecie według amerykańskiego tygodnika „Time”. Także w kwietniu oficjalnie potwierdzono informację o ekranizacji „Kolei podziemnej”.

Spotkanie w Krakowie 3 grudnia, które poprowadzi Grzegorz Jankowicz, dyrektor programowy Festiwalu Conrada, rozpocznie się o godz. 17.00 w Kinie Pod Baranami (ul. Rynek Główny 27). Zakończy je pokaz filmu „Nie jestem twoim Murzynem” (początek o godz. 19.00), do którego wprowadzenie wygłosi sam pisarz. Bezpłatne wejściówki na wydarzenie dostępne są na portalu Evenea. Liczba zaproszeń jest ograniczona.

Spotkanie w Warszawie 4 grudnia, rozpocznie się o godzinie 19.00 w siedzibie AGORY na ul. Czerskiej 8/10. Poprowadzi je Juliusz Kurkiewicz. Bezpłatne wejściówki na wydarzenie dostępne są na portalu Evenea.
 


Od 29.11.2017 – w sprzedaży dostępny jest audiobook KOLEI PODZIEMNEJ. 
Książka jest dostępna zarówno 
w plikach mp3, jak i na płycie CD.