poniedziałek, 5 lipca 2021

Warszawskie Czytelnie Nagrody Literackiej

 


 

Warszawskie Czytelnie Nagrody Literackiej – książki w kolejce do fryzjera i w warzywniaku? Czemu nie!

 

 


Dzięki inicjatywie Warszawskie Czytelnie Nagrody Literackiej między 1 lipca a 31 sierpnia warszawiacy przekonają się, że czytanie książek da się połączyć z zakupami spożywczymi, a wizyta w serwisie rowerowym to najlepszy moment na delektowanie się poezją. W pięciu miejscach w stolicy powstały specjalne punkty do czytania książek wyróżnionych w 14. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy oraz jej laureatów.

 

 


„Dzika rzecz” w kolejce do fryzjera, „Tkanki miękkie” w warzywniaku, a „Przedszkole imienia Barbary Wiewiórki” w serwisie rowerowym – wszędzie można czytać książki. Dlatego właśnie już od 1 lipca do końca sierpnia w stolicy będzie działać pięć punktów czytania książek nominowanych oraz nagrodzonych w tegorocznej edycji Nagrody. Miejsca na Warszawskie Czytelnie Nagrody Literackiej zostały dobrane tak, by literatura znalazła się jak najbliżej mieszkańców Warszawy, tam, gdzie załatwiają swoje codzienne sprawy.

 

Zagłębić się w lekturę na wygodnym leżaku będzie więc można przy warzywniaku „Owoce, Warzywa” na ulicy Kazimierzowskiej 10, w sklepie i serwisie rowerowym „Bajki z bajki” przy al. J. Waszyngtona 136, w sklepie ogrodniczym „Dom Roślin” przy ul. Z. Krasińskiego 18, u Barbera „Ferajna” przy ul. Gen. W. Andersa 6 oraz przy „Na Gramy. Sklep Bez Plastiku” na ul. Pięknej 24/26A.

 

Każda Warszawska Czytelnia Nagrody Literackiej zostanie zaopatrzona we wszystkie książki nominowane do 14. Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, a wśród nich znajdą się oczywiście cztery nagrodzone tytuły, czyli „Tkanki miękkie” Zyty Rudzkiej (proza), „Zakłady holenderskie” Radosława Jurczaka (poezja), „Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych” Aleksandry i Daniela Mizielińskich (literatura dziecięca) oraz „Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944-1949” Grzegorza Piątka (książka o tematyce warszawskiej). Akcję przygotowano z nadzieją, że takie przypadkowe spotkania z książką mogą stać się wstępem do prawdziwej czytelniczej pasji.

 

 

Fundator i organizator 

Nagrody Literackiej: 

Miasto Stołeczne Warszawa

 

Patroni medialni: 

Booklips.pl, Lubimyczytac.pl, 

Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!, 

Radio Nowy Świat, wawa.info.

 

 

Więcej:

www.facebook.com/nagroda.literacka.warszawy