czwartek, 10 marca 2016

Wyzwanie: kolorowanie


  PRZEDPREMIEROWO

"Twoja niezwykła podróż. 
100 najpiękniejszych miejsc na świecie" 
Lonely PlanetKsiążka do kolorowania, a nie kolorowanka, ponieważ to drugie określenie nie pasuje do tytułu "Twoja niezwykła podróż. 100 najpiękniejszych miejsc na świecie", byłoby po prostu zbytnim uproszczeniem. Zawartość jak wskazuje sam tytuł to właśnie sto obrazów do uzupełnienia barwami według naszego uznania. Możemy oddać rzeczywistość lub pofolgować sobie i pokolorować zgodnie z nią  z naszą fantazją. Każda strona to inny obraz, czekający na pomysł i nadanie mu indywidualnych cech. Już podczas przeglądania zaczyna się podróż dookoła globu, która pewnie nie zajmie osiemdziesięciu dni, lecz pozwoli oderwać się od codzienności i wejść w barwne otoczenie. Odwiedzimy Monę Lisę i Kopułę na Skale, świątynie Angkoru, Sagrada Familię oraz Petrę w Jordanii, oczywiście to jedynie mały wycinek tego co czeka na nas w "Twojej niezwykłej podróży. 100 najpiękniejszych miejsc na świecie". 

Wydawnictwo Sine Qua Non zasługuje na słowa uznania nie tylko za wspaniały dobór poszczególnych widoków, ale także za bardzo staranne wydanie. Papier pozwala na swobodne kolorowanie, nawet mocniejsze dociskanie kredki lub pisaka nie powoduje zniszczenia drugiej strony. Książka nie rozkleja się podczas zabawy, nawet mocne dociśnięcie nie uszkadza grzbietu. Młodsi i starsi mogą spędzić przy niej ciekawie czas. Każdy znajdzie coś dla siebie, talent nie jest niezbędny, wystarczy zapał i chęci, a po paru chwilach będziemy z siebie dumni :)

Ostatnio kredki miałam dość dawno temu, ale okazało się, że pewnych rzeczy nie zapomina się, każdy rysunek to kilkadziesiąt minut skupienia, lecz i wspaniałego relaksu. W końcu, parafrazując słowa znanej piosenki, kolorować każdy może, trochę lepiej, trochę gorzej. Poniżej moje próby zmierzenia się, z niektórymi ze najpiękniejszymi miejscami na świecie ;)
 Za możliwość zapoznania się z książką 
dziękuję