piątek, 31 stycznia 2020

Poradnikowe zapowiedzi

PORADNIKOWE ZAPOWIEDZI:

12 LUTYNienaganny wygląd, idealny związek, gustownie urządzone mieszkanie, wspaniała kariera… W naszych wyobrażeniach wszystko musi być najlepsze, ale w praktyce często okazuje się, że jest zupełnie odwrotnie. Za wszelką cenę dążymy do sukcesu i boleśnie przeżywamy każdą porażkę, mamy wygórowane oczekiwania albo ciągle podnosimy sobie poprzeczkę. Jesteśmy perfekcjonistami goniącymi za ideałami. Ale perfekcjonizm to pułapka, która tylko z pozoru przynosi korzyści, bo zamiast nas uszczęśliwiać, częściej odbiera nam radość z życia. Tomás Navarro, doświadczony psycholog, podpowiada, co zrobić, by w nią nie wpaść i wieść być może niedoskonałe, ale o wiele pełniejsze i spokojniejsze życie.

26 lutego


Już w czasach starożytnej Grecji Hipokrates – uznawany za jednego z prekursorów współczesnych nauk medycznych – uważał żywienie i diaita, czyli leczenie trybem życia, za podstawę każdej terapii. Jednak dzisiejsza medycyna bazuje na lekach i suplementach diety – na przewlekłe choroby przepisuje się leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwcukrzycowe czy obniżające ciśnienie.

Andreas Michalsen, ordynator oddziału naturolecznictwa w berlińskim szpitalu Immanuela w Berlinie i profesor klinicznej medycyny naturalnej w Charité Berlin, od wielu lat prowadzi badania mające na celu znalezienie metody na uchronienie się przed chorobami za pomocą odpowiedniej diety. Potwierdzone badaniami sukcesy lecznicze jego pacjentów dowodzą, że kombinacja regularnych postów i zdrowego jedzenia jest najlepszym darem, jaki możemy dać naszemu organizmowi.

11 marca


Chyba każdemu zdarza się martwić rzeczami, które jeszcze nie nastąpiły. Albo takimi, które nie tylko jeszcze się nie wydarzyły, ale zapewne nigdy się nie wydarzą. W takich sytuacjach mózg podsuwa milion różnych scenariuszy, z których każdy następny jest coraz bardziej niepokojący Zaczynamy się stresować i coraz trudniej zatrzymać gonitwę myśli. „Jak uspokoić swoje myśli. Dla wszystkich, którzy martwią się na zapas” to praktyczny poradnik, który dostarczy mnóstwo wskazówek, sztuczek i technik, które pomogą zapanować nad stresem oraz przejść do rozwiązywania problemów, które go wywołały. 
14 komentarzy:

 1. Poradniki jakoś do mnie nie przemawiają. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe tytuły. Dawno nie czytałam poradnika.

  OdpowiedzUsuń
 3. W ostatnim czasie miałam pecha i przeczytałam słaby poradnik. Z tych ciekawi mnie książka od wydawnictwa Marginesy.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakoś nie przepadam za poradnikami.

  OdpowiedzUsuń
 5. W poradnikach zawsze mozna znaleźć coś dla siebie. Serdeczne pozdrowienia znad sztalug malarskich przesyła Krysia

  OdpowiedzUsuń
 6. Pozycje niestety, ale nie dla mnie. Nie lubuję się w takich książkach.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie dla mnie tym razem, ale chętnie poznam Twoje opinie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak uspokoić swoje myśli zapowiada się dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 9. Poradniki niestety nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja czekam na poradnik "jak być pięknym, szczupłym, zdrowym i bogatym nie zmieniając dotychczasowego tryby życia" :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie przepadam za poradnikami, więc na te tytuły nie dam się namówić. ;-)

  OdpowiedzUsuń
 12. Rzadko siegam po poradniki

  OdpowiedzUsuń