poniedziałek, 19 marca 2018

Co nowego w wydawnictwie Burda

Na półkach księgarskich dużo nowości, a i zapowiedzi są kuszące. Interesujących tytułów nie zabraknie, pozostaje jedynie znaleźć czas wolny na lekturę ;) Dla każdego znajdzie się coś ciekawego.Znasz to uczucie? Kiedy zależy ci na czymś tak bardzo, że prawie byłabyś gotowa za to zabić?

Uważaj, o co prosisz…

Kat i jej mąż Nick próbowali wszystkiego, żeby zostać rodzicami, i po kolejnej porażce są bliscy rezygnacji. Jednak przypadkowe spotkanie z Lisą, przyjaciółką Kat z dzieciństwa, daje parze ostatnią szansę na spełnienie marzeń.
Ale przeszłość Kat i Lisy jest pełna mrocznych sekretów.
Co gorsza, Kat podejrzewa, że Lisa nie mówi jej wszystkiego.
Dla Kat to miała być prosta historia ze szczęśliwym zakończeniem – jednak z biegiem czasu na jej perfekcyjnym życiu zaczynają pojawiać się rysy i pęknięcia. W końcu staje się jasne, że kobieta nie może dłużej uciekać przed własną przeszłością, jeśli chce ocalić rodzinę… Bardzo życiowa historia, o karierze, rodzinie, miłości, przyjaźni i wrogach.

Przez sześć tygodni kochaliśmy się z Austinem Wrightem do szaleństwa i pozostało mi po tym jedynie złamane serce.

Nie mogę mu ufać. Już nie mogę mu oddać ani ciała, ani serca. Jednak minęły dwa lata, a ja nadal go łaknę jak narkoman działki.

Kiedy ostatnio spróbowaliśmy, niemal mnie to zniszczyło. Wiem, że powinnam uciec, nie oglądając się za siebie. Ale jego ciemne oczy i zabójczy uśmiech przenikają mi duszę. Jego dotyk mnie rozpala. A wiadomo, co się dzieje, gdy podpalić benzynę. Ktoś musi spłonąć.

Druga próba może zniszczyć nas oboje.

Przecież wszyscy wiedzą, że brnięcie w te same błędy szczęścia nie przynosi. Zastanawiasz się czasem, jak też ci faceci działają? Albo kim jest ich znawca, cierpliwie tłumaczący nam zawiłości – a raczej prostotę – męskiej psyche? A może zwyczajnie lubisz poczytać o problemach nie tylko codziennych, ale i większego kalibru?

Skorzystaj z refleksji Marcina Prokopa, który celnie i z polotem odpowiada na każde, nawet najtrudniejsze czy najdziwniejsze pytanie, a przy tym hojnie dzieli się życiowymi mądrościami. Opowie o pudełkach w męskim mózgu i zdradzi, czy oby na pewno się nie stykają, wyjaśni, o czym tak naprawdę myślą mężczyźni, kiedy nie myślą o seksie, wspomni o robieniu efektownego nic, o ofiarach tyranii wyborów i o odkryciu Ameryki. Udzieli kilku trafnych rad, a nawet przedstawi swoją wizję końca świata. 
 W pogoni za marzeniami, pełna nadziei i wiary w słuszność swojego wyboru, Nora O’Brien przenosi się z Indiany do Szkocji. Doznaje jednak rozczarowania i po trzech bezowocnych latach spędzonych w nowym kraju czuje tylko żal i poczucie winy.

Dopóki w jej życiu nie pojawia się seksowny Szkot, Aidan Lennox.

Kilka lat starszy obyty w świecie producent muzyczny i kompozytor, wydaje się zupełnie nie pasować do Nory. Tymczasem wbrew pozorom odnajdują w sobie iskrę, której im brakowało. Łączy ich wspólny śmiech i namiętność, dające im siłę do dalszych zmagań z życiem, mimo bolesnych doświadczeń z przeszłości.

Niestety, kiedy życie wymierza Aidanowi kolejny cios, ten nie szuka wsparcia u Nory, ale znika z jej życia. Kolejna bolesna strata budzi w Norze ukryte siły. Gniew i ból popychają ja naprzód, pomagają odzyskać kontrolę nad życiem i śmiało podążyć za marzeniami.

Studia, występy na scenie teatralnej – wszystko układa się według jej zamierzeń. Koncentruje się na swoich celach, starannie unikając emocjonalnych zawirowań.

Nie jest to jednak łatwe. Zwłaszcza że znów pojawia się Aidan i z niewiadomych powodów żywi do niej głęboką niechęć, a nawet wypowiada jej wojnę. 


 

Przemysław „Vegenerat” Ignaszewski zabiera nas na aktywny bieg przez wertepy, a także przez kuchnię, gdzie podpowiada, jak odżywiać się podczas morderczego wysiłku.

Przemysław „Vegenerat” Ignaszewski w swojej drugiej książce serwuje nam kolejną porcję biegowych i kulinarnych eksperymentów. Pokazuje, jak ważnym elementem każdej aktywności jest posiłek, podpowiada, co można jeść nie tylko przed biegiem, ale także podczas niego i bezpośrednio po nim.
Podczas jednego z zimnych i mokrych wieczorów samotny biegacz odkrywa zwłoki młodej dziewczyny tuż przy warszawskim brzegu Wisły. Śledztwo
otwiera podkomisarz Olga Suszczyńska, która nie wie jeszcze z jak bardzo surowym światem przyjdzie jej się skonfrontować. W tym samym mieście, również w jesiennych ciemnościach, lecz ponad siedemdziesiąt lat wcześniej młody żydowski chłopiec Benjamin zostaje rozdzielony z ojcem podczas akcji wysiedleńczej. Razem z matka trafiają pod dach zaprzyjaźnionego sklepikarza, by już na zawsze zapomnieć o swoich
korzeniach.

14 komentarzy:

 1. Propozycja 2 i 4 mnie zaciekawiła.

  OdpowiedzUsuń
 2. "Surogatkę" już mam. Jestem bardzo ciekawa tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdecydowanie przeczytam książkę Samanthy Young :) Być może skuszę się też na K.A. Lindę, choć pierwszy tom mi nie podszedł.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam Surogatkę i muszę przyznać, że jest to jedna z najlepszych książek, jakie do tej pory miałam okazję przeczytać w tym roku.

  OdpowiedzUsuń
 5. Najbardziej intrygowała mnie "Surogatka" i na szczęście już ją czytałam - świetna historia!

  OdpowiedzUsuń
 6. Książki raczej nie dla mnie, choć tematyka Surogatki ciekawi.

  OdpowiedzUsuń
 7. Pierwsza ksiązka z listy niesamowicie mnie kusi. Mam nadzieję, że niedługo ją przeczytam.

  Pozdrawiam i zapraszam: biblioteka-feniksa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Polecam gorąco Surogatkę i Wszystko przed nami :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Kojarzę trzy tytuły z tej listy nowości! Jeszcze żadnej nie mam w rękach, ale myślę, że zmienię to w najbliższym czasie. W szczególności zainteresował mnie ,,Bezdech", pozdrawiam ♥

  OdpowiedzUsuń
 10. Chciałabym się kiedyś zmierzyć z twórczością Samanthy Young :)

  Pozdrawiam,
  http://tamczytam.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. na Surogatkę czekam. Mam zamiar przeczytać wszystkie 3 książki Jensen. Ciekawe jak będzie z wykonaniem, aczkolwiek i Surogatka i Prezent baaardzo mnie kuszą.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ooooh :( Tyle świetnych książek, a tak mało czasu!

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo lubię thrillery wydawane przez Burdę, a Surogatka jest moim must read :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja już czekam na kolejne kwietniowe premiery od Burda Ksiazki a w nich "Nie mów nikomu" (autorki Tylko jednego kłamstwa) oraz "Zmowa" Dario Correnti.

  OdpowiedzUsuń