środa, 5 maja 2021

Zapowiedź: "Mała zielarnia w Paryżu"

 Zapowiedź

 


 

Mała zielarnia w Paryżu to opowieść o poszukiwaniu własnego ja, o miłości i utraconych pragnieniach, a także o rodzinnych relacjach i więzi między dwoma kobietami, które połączyły podobne doświadczenia. To historia o sile kobiet, które potrafią przetrwać nawet największą tragedię i wyjść z niej obronną ręką. Opowieść wyjątkowa i ciepła jak filiżanka ziołowej herbaty wypita o wschodzie słońca.

Po śmierci męża świat Violi rozpada się na tysiące kawałków. W jednej krótkiej chwili jej życie traci sens. Bohaterka wpada w czarną otchłań depresji, a jej myśli ponownie nawiedzają obrazy z przeszłości. Światełkiem w tunelu okazuje się powrót do Paryża, gdzie spędziła kilka lat, studiując naturopatię. Kiedy przed laty podczas spaceru paryskimi uliczkami natrafiła na starą zielarnię, nie miała pojęcia, jak bardzo to miejsce i jej właścicielka Gisèle odmienią jej życie... i to dwukrotnie. Tym razem Viola stawia wszystko na jedną kartę. Postanawia wyruszyć w podróż do wnętrza swojej duszy i zacząć wszystko od nowa.

Narracja, wzbogacona prawdziwymi recepturami ziołowych herbat, mieszanek leczniczych i olejków eterycznych oraz kartami irydologicznymi, sprawia, że jest to powieść z elementami poradnika.

 

 

12 komentarzy:

 1. Piękna zapowiedź. Będę wyczekiwał recenzji. To są dokładnie moje klimaty. Pozdrawiam wieczorowo :) Dobrej nocy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie jestem pewna czy po nią sięgnę. Czas pokaże.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 3. Z chęcią przeczytam. Lubię tego typu powieści.

  OdpowiedzUsuń
 4. Super tytuł i okładka, a skoro ma elementy poradnika zielarskiego, to już w ogóle brzmi ciekawie. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapowiada się pięknie. I ta okładka :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem bardzo ciekawa tej książki. Również planuję po nią sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo lubię mieszanki ziołowe i tematykę ziołolecznictwa, co w połączeniu z tą piękną okładką sprawia, że koniecznie muszę poznać tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ostatnio podchodzą mi książki z Paryżem w tytule

  OdpowiedzUsuń
 9. Okładka przyciągnęła mój wzrok a opis dodatkowo zachęcił. :)

  OdpowiedzUsuń