sobota, 1 lipca 2017

Zapowiedź

Już wkrótce ukaże się nakładem wydawnictwa Novae Res książka "Pędzle w kieliszku" Patryka Beniamina Grabca.

Janek nie może uwolnić się od traumy przeszłości i bolesnych relacji z ojcem, które kładą się cieniem na jego losach. Pije i pozwala, by życie przepływało obok. Znów traci pracę.

Gdy dostaje etat w magazynie, rozumie, że to szansa, być może ostatnia, na zmianę. Pełen nadziei obiecuje sobie solennie, że odstawi butelkę i zacznie przyzwoicie żyć. Udaje się! Z poznaną w pracy Wiktorią połączą go dobre i silne uczucia, młodzi stają się dla siebie całym światem i podporą. Po latach Janek wraca też do malowania – wreszcie czuje się wolny i wyzwolony z objęć demonów. Znów robi to, co kocha i co potrafi najlepiej, jest doskonałym artystą. Zostaje zauważony i dostaje propozycję wernisażu. Gdy przyszłość stoi przed nim otworem, w blasku i spokoju, nałóg i demony ponownie dają o sobie znać …


Fragment tekstu

„– Pięćset – rozbrzmiał głos znikąd. Silny, bez krzyku przyćmił pozostałe. Wszyscy zamilkli, szukając źródła tego mistycznego głosu. – Pięćset – powtórzyła kobieta w czarnych okularach przeciwsłonecznych. Podchodziła powoli krokiem, który Janek dobrze zapamiętał. Performance się skończył, licytacja również. Ludzie odeszli. – Marnujesz się na tej ulicy – powiedziała. Okrywał ją czarny płaszcz z dużymi guzikami. Misternie ułożone czarne włosy nie poddawały się terrorowi wiatru. Kształtne usta poruszały się powoli, a słowa wychodziły z nich wyraźne. I ta biel zębów szukająca promieni słońca. – Jak ci na imię? – zapytała.
– Janek – odpowiedział, stojąc jak słup soli”.
 


 

10 komentarzy:

 1. Czytałam już o tej książce. Ciekawie się zapowiada.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydaje się ciekawa. Może przypadnie mi do gustu.
  Pozdrawiam!
  zapoczytalna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że warto przeczytać tę książkę. Świetnie, że zwróciłaś na nią uwagę. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń