poniedziałek, 26 listopada 2018

Premiera niedługo


PREMIERA
27 LISTOPADA:


Sztuczna broda Świętego Mikołaja to nie lada gratka dla fanów autora „Świata Dysku”. Nie zawiodą się ci, którzy kochają ten jedyny w swoim rodzaju typ poczucia humoru, ani ci, którzy pragną odmiany od pełnej patosu świątecznej atmosfery! W jedenastu opowiadaniach Terry Pratchett przedstawia inną i zupełnie odjechaną wizję Bożego Narodzenia, w której świąteczne ciasta eksplodują, rozmowy z kuropatwą lub paskudnym bałwanem bawią do łez, a święty Mikołaj ma swoje za uszami. Co by było, gdyby święta w tym roku wyglądały zupełnie inaczej?Czy zdarzyło ci się kiedyś pomyśleć, że Boże Narodzenie mogłoby wyglądać inaczej?
Kolędy, prezenty, zimne ognie – wszystko to już nieco... trąci nudą.
Cóż więc powiesz na wielkie eksplodujące ciasto świąteczne, na paskudnego oswojonego bałwana śniegowego albo sympatyczną gadającą kuropatwę w koronie gruszy? A gdyby tak Święty Mikołaj zatrudnił się w zoo, narozrabiał w sklepie z zabawkami albo nawet został… aresztowany za włamanie?!
Zanurkuj w fantastycznie zabawny świat sir Terry’ego Pratchetta i wpadnij na świąteczną bajkową ucztę niepodobną do innych. Jedenaście opowiastek sprawi, że najpierw parskniesz, potem zakwiczysz, a wreszcie popłaczesz się ze śmiechu i już nigdy nie pomyślisz o Bożym Narodzeniu tak jak dawniej.

7 komentarzy:

 1. Mam nadzieję, że uda mi się upolować tę książkę, bo właśnie takiej świątecznej odmiany potrzebuję. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydaje mi się, że ta książka będzie dla mnie idealna. Będę musiała przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam o tej książce. Interesująca premiera.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie, że informujesz o premierach książkowych, dzięki temu wiem, co w trawie piszczy :)

  OdpowiedzUsuń