piątek, 22 maja 2020

Czerwcowa premiera

PREMIERA
3 czerwca


Ona – wybitna pianistka związana z dobrze zapowiadającym się architektem. On – bogaty, przystojny a jednocześnie cyniczny i niezdolny do głębszych uczuć. Jak potoczyły się dalsze losy Sofii, Adrei oraz Tancrediego? Federico Moccia, autor, którego pokochały czytelniczki na całym świecie, powraca z nową książką. „Tysiąc nocy bez ciebie” od 3 czerwca na sklepowych półkach.

Patrząc w lustro Sophia, nie poznaje samej siebie. Zastanawia się, kim jest ta nudna kobieta, która straciła pasję do wszystkiego, nawet do muzyki. Porzuciła grę na pianinie i wyjechała z Włoch, aby uczyć w lokalnej szkole niedaleko Władywostoku. Rodzina i przyjaciele są przekonani, że Sophia przeprowadziła się do Rosji w związku z pracą. W rzeczywistości kobieta uciekła – od samotności, od małżeństwa z Andreą, a przede wszystkim od Tancrediego – mężczyzny, który najpierw ją w sobie rozkochał, a następnie zawiódł jej zaufanie i ją porzucił.

Po ośmiu miesiącach Sofia czuje, że dojrzała do tego, aby zmierzyć się ze swoimi problemami. Wraca do Rzymu, do męża. Chce przekonać się, co zostało z łączącego ich niegdyś uczucia. Kiedy na jaw wychodzą kłamstwa Andrei, dochodzi do wniosku, że nadszedł wreszcie czas, aby skupiła się wyłącznie na sobie. Na nowo układa swoje życie – podejmuje pracę w konserwatorium muzycznym, odświeża kontakty towarzyskie, a także jedzie na Sycylię, by odwiedzić swoich rodziców. W czasie krótkiego pobytu w domu rodzinnym dowiaduje się, że nie tylko Andrea miał przed nią sekrety…

Po powrocie Sofia rusza w międzynarodowe tournée. Powoli zaczyna zapominać o przeszłości. Wszystko zmienia się pewnego wieczoru, kiedy po koncercie spotyka Tancrediego. To już nie jest ten sam zimny, cyniczny i wyrachowany mężczyzna, który uwiódł ją, bo taki miał kaprys. Tancerdi jest teraz innym człowiekiem – gotowym się zaangażować i stworzyć poważny związek.

Sofia musi odpowiedzieć sobie na pytanie, czego naprawdę chce. Czy potrafi przebaczyć Tancrediemu? Czy Tancredi jest gotowy porzucić dotychczasowy styl życia i zbudować trwałą relację? Czy tych dwoje ma przed sobą szansę na wspólną przyszłość?

„Tysiąc nocy bez ciebie” to opowieść o stawianiu czoła demonom przeszłości, o nieustającej sile miłości, a także o decyzjach, które wpływają całe nasze życie. Federico Moccia doskonale oddaje życiowe rozterki swoich bohaterów. Wartka fabuła i wzruszająca historia sprawią, że nie będziecie mogli oderwać się od lektury. Dzięki tej książce na nowo uwierzycie w miłość.

11 komentarzy:

 1. Sledząc zapowiedzi różnych wydawnictw, stwierdzam że czerwiec będzie obfitować we wspaniałości książkowe.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przeczytałem Jak to mawia młodzież "moje klimaty" . Pozdrawiam znad filiżanki bezkofeinowej kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno zachęca mnie wzruszająca fabuła. Takie lubię.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam o tej książce, ale bardzo mnie nią zaciekawiłaś :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ostatnio właśnie chętniej sięgam po romansidła. Po Twojej recenzji stwierdzam, że ta książka może mi się spodobać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam kilka książek tego autora, ale jakoś nie wywołały we mnie tego upragnionego efektu WOW.

  OdpowiedzUsuń
 7. nie przepadam za takimi książkami, więc nie czekam na premierę :P

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię się wzruszać czytając książki, więc myślę, że to coś dla mnie. 😊

  OdpowiedzUsuń