poniedziałek, 12 listopada 2012

Niemożliwe uczynić możliwym

"Seks na księżycu" 
Ben Mezrich

W imię miłości upadały królestwa, powstawały najpiękniejsze poematy, budowano wspaniałe pałace i dopuszczano się zbrodni. Co jeszcze można zrobić by wyrazić uczucie? Ben Mezrich odpowiada na to pytanie w ciekawy sposób.

Księżyc od wieków fascynował ludzi, jednocześnie tak daleko i tak blisko, jedni pozostają jedynie przy marzeniach, inni wcielają w życie swoje pragnienia. Thad Roberts nie powinien śnić o czymś, co nigdy nie mogło być jego udziałem, dwudziestolatek z prowincji, nigdy nie sięgnie gwiazd, one są poza jego zasięgiem, lecz czy na pewno? Kiedyś ktoś zrobił mały krok, który był wielkim dla ludzkości, za tym ruchem stały setki, jak nie tysiące ludzi, każdy z nich wierzył, że to co robi ma sens. Nie inaczej było z Thadem, stojąc u progu reszty swego życia wybrał drogę, wydającą się go przerastać, ale gdy ma się cel wszystko wydaje się możliwe. NASA, cztery litery rozpoznawane na całym świecie i będące synonimem tego, co jeszcze tak nie dawno wydawało się fantastyczną mrzonką. 

Pozostała część recenzji do przeczytania tutaj 


 Za możliwość przeczytania książki dziękuję portalowi dlaLejdis.pldlaLejdis.pl

8 komentarzy:

 1. Ciekawie się zapowiada. Bardzo dobra recenzja :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niezwykle intrygujący i wymowny tytuł. Widzę, że treść także zapowiada się ciekawie, więc trzeba rozejrzeć się za tą książką.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka już za mną. Bardzo ciekawa:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziwna fabuła. Na tyle dziwna, że aż intrygująca :)

  OdpowiedzUsuń