wtorek, 9 lipca 2013

Apetyt na cudze życie

"Jad"
S.B. Hayes


Jad działa różnie, czasem sączy się powoli, nie pozostawiając żadnego śladu, aż jest za późno by go zneutralizować. Czasem od razu widzi się jego działanie i walka z nim zaczyna się w chwili gdy tylko się pojawia. Co jednak kiedy nikt inny go nie zauważa oprócz samej ofiary?

W Katy Rivers nie ma niczego szczególnego, nastolatka jakich wiele, nie wyróżniająca się zbytnio  w swoim środowisku. Portret przeciętnej dziewczyny, chociaż nie do końca, bo posiada talent plastyczny, oprócz tego burzę ognistych włosów i piękne zielone oczy. Tych atrybutów swej urody nie dostrzega sama zainteresowana, jednak okazują się one ważne gdy spotyka piękną i tajemniczą Genevieve. Ten moment zmienia wiele w życiu Katy, więcej niż mogłaby przypuszczać, nowa znajoma jest olśniewająca oraz niezwykła i ... chce życia, a dokładniej życia Katy Rivers! Dlaczego interesują ją przeciętna nastolatka i przede wszystkim co łączy obie? Rudowłose i zielonookie, podobne do siebie tak, że niektórzy mylą je z sobą, lecz różniące się całkowicie charakterami, nigdy wcześniej nie widziały się, nie znają się, lecz jedna ma zamiar zabrać wszystko drugiej. Zamierzenie to wydaje się być doskonale przygotowane, Genevieve wie wszystko o swej ofierze, a Katy o swej przeciwniczce prawie nic. Jak udowodnić to, co jest zaplanowane jeżeli nie ma się dowodów, a wszelkie ślady są starannie zacierane? Katy ma swoją teorię co do swojej nowej znajomej, a raczej podejrzenia co do metod jakimi posługuje się ona by osiągnąć swój cel. Czarna magia. Inaczej nie mogła w tak krótkim czasie zaskarbić sobie przychylności tak wielu osób w szkole i poza nią, na dodatek wie rzeczy o Katy, o których nikt nie wiedział. Zbyt dużo złego wydarzyło się by można było to zrzucić na zbieg okoliczności, szczególnie, że jedyną osobą, która doświadcza mniejszych i większych złośliwości i przytyków jest tylko i wyłącznie jedna osoba ...

Reszta recenzji do przeczytania tutajZa możliwość przeczytania książki dziękuję portalowi dlaLejdis.pldlaLejdis.pl 
18 komentarzy:

 1. Interesująco się zapowiada :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tą książkę chcę przeczytać już od dawna, może kiedyś mi się uda;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Za każdym razem, gdy widzę tę książkę w księgarni, biorę ją do ręki i rozważam jej kupno. Jestem bardzo zaintrygowana tą pozycją :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mnie intrygowała i okazała się świetna :)

   Usuń
 4. Fajna okładka, a książka też bardzo ciekawie się zapowiada

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja również jestem zaintrygowana, bo wiele o książce słyszałam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnio o niej głośno, ale nie dziwię się :)

   Usuń
 6. Chciałabym przeczytać tą książkę. Twoja recenzja jest drugą jaką czytam i jestem bardzo zaciekawiona tą powieścią :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Podzielam opinie moich poprzedników - okładka jest naprawdę bardzo ciekawa, przykuwająca wzrok. I do tego ten tytuł! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Okładka i tytuł świetnie współgrają z samą historią :)

   Usuń
 8. Czytałam, polecam jak najbardziej :)

  OdpowiedzUsuń