środa, 28 listopada 2018

Premiera wkrótce

Premiera już wkrótce
W 2017 roku świat obiegł następujący komunikat: Japończycy - jak nikt inny - potrafią wypracować sobie szczęście. Hector García i Francesc Miralles, autorzy międzynarodowego bestsellera „Ikigai”, odkrywają prawidła szczęśliwości zamknięte w prostym powiedzeniu z Kraju Kwitnącej Wiśni. „Ichigo, ichie – japońska sztuka przeżywania niezapomnianych chwil” od dziś w księgarniach.
„Ichigo, ichie...” (jap. „jeden raz, jedno spotkanie”) to inspirujące rozwinięcie tradycyjnej japońskiej metody celebrowania teraźniejszości. Jej podstawowym założeniem jest docenianie i wykorzystywanie każdej chwili i wydarzenia, które przyniesie los. García i Miralles, światowej sławy popularyzatorzy kultury japońskiej, w podzielonej na trzy przystępne części książce przekazują wszystkie potrzebne metody, by móc wyrobić w sobie mankai – szczęście, którym promieniejemy na innych.
Japoński styl życia jest podziwiany nie tylko z powodu odkrycia tajemnicy długowieczności, o której cały świat dowiedział się z przetłumaczonej na 42 języki książki „Ikigai”. Mieszkańcy japońskich wysp potrafią również, niezależnie od wieku, cieszyć się nawet najmniejszymi elementami codzienności, które dla ludzi z innych krajów często pozostają niewidoczne. Najnowsza książka Hectora Garcíi i Francesca Mirallesa pozwala zrozumieć i wykorzystać tę fenomenalną metodę w dowolnym miejscu na ziemi.

8 komentarzy:

 1. Będę właśnie czekać na tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też czekam na recenzję, a sami Japończycy w przeciwieństwie do Chińczyków - słowa znajomej Pani doktor - to depresyjny naród. Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeczytam chociażby ze względu na Japonię :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Interesująca pozycja, tak więc z niecierpliwością czekam na recenzje :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Z przyjemnością przeczytam opinię, ciekawi mnie ta tematyka :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. To akurat nie dla mnie. Czytałam ,,Magię sprzątania" po japońsku no i jednak .. jestem na nie.. Japończycy mają specyficzną kulturę, którą niekoniecznie widziałabym u siebie :)

  OdpowiedzUsuń