poniedziałek, 1 maja 2017

Konkurs

Maj już zawitał, czas więc na konkurs. Wiele miast było tłem dla zbrodniczych historii, Warszawa, Poznań, Kraków, Wrocław, świetnie wywiązały się jako miejsce rozgrywki między przestępcami i stróżami prawa.

Jako, że uwielbiam kryminały tym razem w tym klimacie będzie zadanie konkursowe:


Z którym, znanym z literatury, detektywem chcielibyście prowadzić śledztwo, gdzie ono mogłoby mieć miejsce i dlaczego właśnie dokonaliście takiego wyboru?

Nagrodą w konkursie są 2 egzemplarze książki "Rekonstrukcje" Jana Rychtera.
Zasady konkursu:

1. Czas trwania - 01.05.2017-30.05.2017
2. Ogłoszenie wyników - 04.06.2017
3. Odpowiedzi na pytania proszę pisać w komentarzach do postu konkursowego
4. Fundatorem nagród jest wydawnictwo Novae Res
5. Wysyłka nagród na terenie Polski


Zapraszam do konkursu


  Recenzja "Rekonstrukcji" Jana Rychtera tutaj

10 komentarzy:

 1. Nie czytam kryminałów, więc pytanie nie dla mnie. Chociaż ciekawy temat na konkurs :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka ewidentnie nie jest dla mnie, ale innym życzę powodzenia w konkursie :D!
  #SadisticWriter

  OdpowiedzUsuń
 3. Powodzenia dla wszystkich! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja bym chętnie przeprowadziła śledztwo w Katowiacach z Marcinem Langerem :) Po prostu uwielbiam książkę "Szósty" Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, a Marcin Langer ujął mnie za serce :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Chetnie przeprowadziła bym śledztwo z Saszą Załuską w Piekarach Slaskich.Miasto znane z pielgrzymek do Matki Piekarskiej ale czy napewno nie ma mrocznej tajemnicy..?��

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj, ja to pewnie wkręciłabym się do zespołu komisarza Witczaka. Razem z nimi przemierzałabym ulice Warszawy w poszukiwaniu mordercy. A po godzinach słuchalibyśmy jazz :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kocham kryminały, poznałam już wielu detektywów, ale jest jeden, z którym chętnie poprowadzę każde śledztwo:)
  To inspektor Jack Frost z książek R.D. Wingfielda.
  Niechlujny nałogowiec, roztrzepany, ale kocham jego cięty dowcip, uczciwość, intuicję i empatię. Poprowadzę z nim śledztwo gdziekolwiek by to było:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Najchętniej poprowadziłabym śledztwo Z Michałem Zawadzkim w Teksasie. Michał to detektyw, który ciągle podróżuje i rozwiązuje zagadki kryminalne w różnych miejscach, o czym informują tytuły książek poświęconych jego przygodom. ("Hotel w Lizbonie", "Wielka draka w Londynie", "List z Watykanu" "Dubrownik, czyli zgon do poduszki") Nie tylko można z nim poprowadzić fascynujące śledztwo, ale również zwiedzić świat. Poza tym jest wesoły, pełen wigoru i świetnych pomysłów. A dlaczego w Teksasie? Bo tam ma się rozgrywać akcja kolejnej powieści, która ukaże się we wrześniu.
  Ma.Per.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jane Rizzoli, która pojawia się w towarzystwie Maury Isles w cyklu Anatomia Zbrodni!
  Jane jest porywcza i bardzo emocjonalna, ale spotyka się w swojej karierze z wieloma wyzwaniami i trudnościami! Ma ustatkowane życie rodzinne, ale wiele dzieje się w jej życiu zawodowym! Wyzwanie goni wyzwanie, a każda kolejna sprawa okazuje się jeszcze ciekawszą!
  Właśnie z Jane chciałabym prowadzić śledztwo, ponieważ wiem że byłoby to profesjonalne i z pewnością mogłabym się wiele nauczyć!
  Zbrodnia mogłaby mieć miejsce w Rzymie, ponieważ myślę że byłaby to bardzo ciekaw sceneria, a i historia zbrodni i jej motyw z pewnością po rozwiązaniu zagadki okazałaby się niebanalna!

  OdpowiedzUsuń