czwartek, 8 listopada 2018

Już wkrótce premiera

Premiera:
14 listopadaGdzieś na południu Alabamy, w najdalszym zakątku tego stanu, nad brzegami rzeki leniwie snującej swój bieg, leży urocze senne miasteczko. Nazywa się Lost River i rzeczywiście, świat jakby o nim zapomniał. Czasem ktoś się zabłąka, źle skręci z autostrady, przyjedzie na krótką kurację. I… zostanie! Bo miejsce jest magiczne.
Zgodnie z sugestią lekarza Oswald T. Campbell zostawił za sobą chłodne i wilgotne Chicago, by nadchodzącą zimę spędzić w ciepłym klimacie Lost River. Ciężko chory i samotny, nie spodziewał się, że zaprzyjaźni się z listonoszem, który pocztę dostarcza łodzią, sklepikarzem leczącym zranione serce, a nawet stanie się… obiektem matrymonialnych intryg!
Pośród pięknej przyrody i ludzi, którzy hojnie obdarowują się dobrocią i nigdy nie zamykają drzwi swoich domów, jego życie niespodziewanie rozkwita. Oswald odkrywa w sobie talent artystyczny, ale czy zdoła pokonać chorobę? Wszak Boże Narodzenie to czas cudu, a dobro wraca…
Ta pełna ciepła, życzliwości i humoru opowieść o uzdrawiającej mocy przyjaźni, wiary i nadziei stała się klasykiem pośród prezentów znajdowanych pod choinką. Jest w niej wszystko to, za co miliony czytelników pokochały przed laty Fannie Flagg i mimo zmieniających się literackich mód trwają w tej miłości wiernie: proste, domowe mądrości, łagodność, uśmiech, którego nie można nie odwzajemnić i nieskończenie wiele powodów do wzruszeń.

8 komentarzy:

 1. Bardzo chciałabym mieć możliwość przeczytania tej książki. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzeba wierzyć w przyjaźń. Interesująca książka.

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi refleksyjnie i nastrojowo. W sam raz na nadchodzący czas;)
  https://slonecznastronazycia.blog/

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo bym chciała w końcu poznać Fannie Flagg - może ta książka będzie tą właściwą na początek! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie przepadam za takimi książkami, ale opis brzmi ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń